Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Ūbo teismas | AAT

Apie

Renginys įvykęs

Spektaklis "Ūbo teismas"
pagal Simon Stephens pjesę

Premjera Birželio 5,6 d. 19:30 val. Artūro Areimos teatre
Trukmė 120 min | N-16

Režisierius/scenografas: Artūras Areima
Scenografo asistentas: Matas Makauskas
Kostiumų dailininkas: Artūras Areima
Režisieriaus asistentė: Inga Sanakojevaitė

Garso operatorius: Andrius Kairys
Vaidina: Rokas Petrauskas, Karolis Legenis, Monika Poderytė, Tomas Rinkūnas, Modesta Jakeliūnaitė

Pjesę iš anglų kalbos vertė Andrius Jevsejevas
Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba

“The Trial of Ubu” (,,Ūbo teismas”) - Simono Stephenso satyrinė pjesė, pirmą kartą išleista 2012 m. Pagrindinį pjesės veikėją autorius ,,skolinasi” iš Alfred Jarry pasauline klasika tapusios groteskinės pjesės ,,Karalius Ūbas”, ne kartą pristatytos Lietuvoje. “The Trial of Ubu” veiksmas vyksta Hagoje, vienoje iš svarbiausių Jungtinių Tautų būstinių - Tarptautiniame Teisingumo Teisme, kur į 21 amžių perkeltas amoralus diktatorius Karalius Ūbas stoja prieš tarptautinį tribunolą, kad atsakytų už savo nusikaltimus prieš žmoniją ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus. Autorius savo pjese komentuoja šiandieninės tarptautinės teisinės sistemos absurdiškumą ir per ją kelia klausimą - kaip mes šiandien susitvarkytume su tokiu akiplėšišku nusikaltėliu, kaip išspręstume teisinio ir moralinio teisingumo dilemą, teisdami žmogų, kuris ne tik atvirai nepaklūsta egzistuojančioms moralės ir teisės nustatytoms normoms, bet iš esmės mąsto visai kitokiomis moralinėmis kategorijomis? Režisierius Artūras Areima su trupe spektaklyje pagal S. Stephenso pjesę kelia šiuos klausimus: kaip galime atsikratyti korumpuoto mąstymo? Iš ko kyla noras piktnaudžiauti galios pozicijomis?

Artūras Areima : „Žmogus iš prigimties yra egoistas ir linkęs tenkinti savo instinktyvius poreikius, tačiau nepaisant to, jie pabrėžia žmogaus polinkį į socialinį gyvenimą. Žmoguje nuolatos verda įtampa tarp jo socialinės ir asocialios pusių. Kantas šį reiškinį pavadino nedraugišku draugiškumu, o Freudas šią įtampą įvardijo, kaip nuolatinę kovą tarp Eroso ir polinkio į Mirtį – sadizmo. Manau, jog mes visi gyvename viename dideliame kalėjime ir kiekvieną akimirką kažką teisiame. Kažkas visada virsta teisesniu už mus pačius. Tokia mūsų prigimtis – gintis, norėti būti gerais, geresniais. Būtent noras būti geresniu, kitą padaro blogesniu, kaltesniu, jei jis mažiau atsparus gerumo įgeidžiams. Žinoma, yra ir lengviausias pasirinkimas: balansuoti ant sistemos ištempto lyno, nes mes tam treniruojami nuo lopšio – laikyti šį vestibiuliarą. Bet taip prarandame save, nes esame susikaupę tik ties baime nukristi žemyn."