Atraskite įdomiausius renginius Vilniuje ir pasinerkite į sostinės kultūrinį gyvenimą. Nuo muzikos koncertų, teatro spektaklių iki festivalių ir parodų – čia rasite viską, kas suteiks jums nepakartojamų įspūdžių. Renginiai Vilniuje yra jūsų gidas po įsimintiniausius miesto įvykius!


Interaktyvus judesio spektaklis 6-18 mėn. kūdikiams „Pasaulio medis“, rež. Birutė Banevičiūtė

Informacija

Renginys:
Spektaklis vaikams
Teatras:
Vilniaus senasis teatras
Data:
Penktadienis, Balandis 26, 2024
Vieta:
Vilniaus senasis teatras, J. Basanavičiaus g. 13, Vilnius
Pradžia:
10:00 ir 12:00 val.
Pirkti internetu:

Apie

Interaktyvus judesio spektaklis 6-18 mėn. kūdikiams
PASAULIO MEDIS
Idėjos autorė, režisierė ir choreografė Birutė Banevičiūtė

Bilietai perkami ir kūdikiams. Prašome atkreipti dėmesį, kad spektaklis skirtas 6-18 mėn. kūdikiams

Trukmė – 40 min.

Choreografės Birutės Banevičiūtės „Pasaulio medis“ – sensoriškai draugiškas judesio spektaklis mažyliams, suteiksiantis jiems laisvės kartu su aktoriais tyrinėti judesius, kūno kalbą, scenoje esančius objektus. Spalvą ir formą keičiantys aktorių kostiumai bei scenografijos detalės spektaklyje kūdikius skatina judėti ir patirti atradimo džiaugsmą. O suaugusiems – tai neeilinė galimybė savo mažylius išvysti visai kitokioje – nekasdieniškoje, meninėje aplinkoje, kuri žadina vaikų vaizduotę, ugdo kūrybiškumą. Spektaklis be žodžių, tad judesiai čia tampa universalia kalba.

O gal manote, kad kūdikiams teatro nereikia, nes jie nieko nesupranta? B. Banevičiūtė siūlo atidžiau pažvelgti į mažylių suvokimo ir raiškos galimybes, atsisakyti stereotipinių nuostatų, ragina keisti požiūrį į visuomenės jauniausius.

Spektaklio dramaturgiją B. Banevičiūtė konstruoja pagal bendrą aktorių ir vaikų-žiūrovų veiksmą, o spektaklio idėja remiasi daugelio tautų mitologijoje aptinkamu pasaulio medžio vaizdiniu, kurio šaknys reprezentuoja praeitį ir požeminį pasaulį, kamienas – dabartį ir žemiškąjį būvį, o šakos – ateitį ir dangų. Lietuvių mitologijoje medžio apačioje gyvena žalčiai, ties kamienu – žmonės ir bitės, o šakose – paukščiai. Scenoje spektaklio metu abstrakčius įvairių formų ir faktūrų objektus aktoriai kūrybiškai transformuoja į mitologinius pasaulio medžio atributus, palikdami mažyliams erdvės patiems interpretuoti siūlomas idėjas.

„Nėra vieno teisingo atsakymo, ką kūdikiai turėtų suprasti ir kaip reaguoti spektaklio metu, visos jų reakcijos yra tinkamos ir priimtinos, tad mamos ir tėčiai gali atsipalaiduoti ir nesijaudinti, jei jų vaikutis daro kažką kitaip nei šalia esantieji“, – siūlo choreografė. B. Banevičiūtės teigimu, menas ir yra ypatingas tuo, jog leidžia žiūrovams mąstyti savaip, jausti savaip ir tuo džiaugtis.

Draugiškas spektaklis – tinka vaikams su padidintu sensoriniu jautrumu ir negalia.

Be žodžių – tinkamas kitakalbiams.

Nepamirškite – įeinant į spektaklio erdvę būtina nusiauti batus.

Kūrybinė grupė:
Idėjos autorė, režisierė ir choreografė – Birutė Banevičiūtė
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Medilė Šiaulytytė
Muzikos autorius – Augustinas Ališauskas
Choreografės asistentė – Giedrė Subotinaitė
Režisierės padėjėja – Gelena Ivaškevič

Spektaklyje vaidina:
Edita Gončarova, Jelena Ragimova, Božena Aleksandrovič, Maksim Tuchvatulin, Aleksandr Kanajev, Telman Ragimov