Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Premjera "Three Kingdoms. Part I: London" | AAT

Apie

Spektaklis "Three Kingdoms. Part I : London”
pagal Simon Stephens pjesę

Vasario 11 d. 19:30 val. Artūro Areimos teatre
Trukmė 90 min | N-16

Režisierius/scenografas: Artūras Areima
Režisieriaus asistentė: Inga Sanakojevaitė
Kostiumų dailininkas: Artūras Areima
Video menininkai, operatoriai: Dinas Marcinkevičius, Gediminas Vansevičius
Kompozitorė : π
Garso operatorius : Andrius Kairys
Vaidina: Rokas Petrauskas, Dovydas Stončius, Šarūnas Datenis, Modesta Jakeliūnaitė, Monika Poderytė

Pjesę iš anglų kalbos vertė Andrius Jevsejevas
Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba, ARTON

Kada paskutinį kartą matei kriminalinį detektyvą teatre, kuris susideda iš trijų atskirų dalių? "Three Kingdoms. Part I : London" pirmoji būsimos trilogijos dalis.

Tai detektyvinis pasakojimas apie tarptautinę prekybą žmonėmis ir besikeičiančią Europos padėtį. Kai Hamersmito upėje randama nupjauta moters galva, du britų detektyvai leidžiasi ieškoti jos kilmės Europoje ir to, kaip ji buvo rasta negyva. Detektyvai pamažu vis giliau grimzta į prostitucijos ir tarptautinės prekybos žmonėmis pasaulį. Kovodami už tarptautines sienas ir kalbos barjerus, jie patenka į košmarišką pasaulį, kuris vieną iš jų pakeis amžiams. „Trys karalystės“ pasakoja istorijas apie moteris, parduotas prekybos žmonėmis, gaujas ir policijos pajėgas visoje Europoje, kurios bando jas suvaldyti.

Šis tamsus naujas Simono Stephenso trileris, vykstantis trijose šalyse, tyrinėja tarptautinį verslą, kuriame prekės yra ne produktai, o žmonės. Kvestionuoja ir griauna ne tik principus apie Europos su senomis ir naujomis sienomis prigimtį, „Trys karalystės“ taip pat išsprogdina moralinį tikrumą. Gėris ir blogis pateikiami ne kaip poliarizuotos jėgos, o kaip nerimą keliančios, persidengiančios ir prieštaringos, pjesė provokuojančiai išbalansuoja įsitikinimus apie tiesą, etikos kodeksus, smurtą ir teisingumą. Prekyba žmonėmis – viena jautriausių nusikalstamų veikų, į kurias įtraukiami asmenys dažnai patiria ne tik fizinį, bet ir psichologinį smurtą, baimę, nesaugumą, gėdą – ir tai tik keletas išgyvenimų, kurie palieka ilgalaikes pasekmes.