Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Pokalbis | Teosofiniai atspindžiai ir orientalizmo metamorfozės Čiurlionio kūryboje

Apie

Renginys įvykęs

Gegužės 25 d., ketvirtadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose vyks susitikimas-pokalbis su filosofu, kultūrologu, menotyrininku, profesoriumi, vienu svarbiausiu šiandienos M. K. Čiurlionio kūrybos tyrinėtoju Antanu Andrijausku ir jo dviejų knygų apie M. K. Čiurlionį pristatymas. Akademiką A. Andrijauską kalbins pianistas Rokas Zubovas.
Artėjant 150-osioms M. K. Čiurlionio metinėms intensyvėja pasirengimo darbų kalendorius, tačiau kai kurie reiškiniai netelpa į jubiliejinių vajų rėmelius. Tie reiškiniai – tai fundamentalūs viso gyvenimo studijų rezultatai, sugulantys į knygas, peraugančias kartas ir atveriančias naujas įžvalgas į didžiojo Lietuvos genijaus daugiasluoksnę kūrybą, nužymintys kryptis ateities kartų tyrinėtojams.
Pastaraisiais metais pasirodžiusios dvi filosofo, kultūrologo, menotyrininko, tikrojo Lietuvos mokslų akademijos nario (akademiko), habilituoto mokslų daktaro, profesoriaus Antano Andrijausko knygos „Teosofinės meno filosofijos idėjų atspindžiai K. Stabrausko ir M. K. Čiurlionio kūryboje“ (2021) ir „Čiurlionio orientalizmo metamorfozės“ (2022) apibendrina jo daugelį dešimtmečių vykdytus M. K. Čiurlionio tyrinėjimus.
Vakaro metu šiuos leidinius bus galima įsigyti leidyklos kainomis bei užduoti klausimus akademikui A. Andrijauskui.
Įėjimas laisvas.