Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Susitikimas su belgų rašytoju Jean-Philippe Toussaint

Apie

Renginys įvykęs

Home RenginysLiteratūra Susitikimas su rašytoju Jean-Philippe Toussaint
Susitikimas su rašytoju Jean-Philippe Toussaint

Vasario 25 d., penktadienį, 18 val. kviečiame į susitikimą su rašytoju Jean-Philippe Toussaint Prancūzų instituto Mediatekoje.

Susitikimas su šių metų Tarptautinės Vilniaus Knygų mugės svečiu, prancūzakalbiu belgų rašytoju Jean-Philippe Toussaint Prancūzų instituto Lietuvoje mediatekoje.

Susitikimo metu rašytoją kalbins vertėjas, prof. dr. Vytautas Bikulčius.

Su vertimu į lietuvių kalbą.

Jean-Philippe Toussaint (Žanas Filipas Tusenas; g. 1957) – belgų rašytojas, kuriantis prancūzų kalba ir leidžiamas Prancūzijos leidyklų, kino režisierius. Jo motina – lietuvė, senelis Juozas Lanskoronskis tarpukariu buvo karo atašė Lietuvos ambasadoje Paryžiuje. Jau pirmasis Toussaint’o romanas „Vonios kambarys“ (1985m.) susilaukė sėkmės. 2005 m. už „Mari ciklo“ romaną „Pabėgti“ pelnė vieną garbingiausių Prancūzijos literatūros – Médicis – premiją.

Į lietuvių kalbą išversti du rašytojo romanai : „Vonios kambarys“ (2003m.), „Mylėtis“ (2021m.). Šiuo metu yra verčiamas romanas „Pabėgti“.

Vietų skaičius ribotas, todėl maloniai prašome registruotis čia :

Prancūzų institute Lietuvoje. Renginys nemokamas, su vertimu į lietuvių kalbą.

***

Vasario 26d., 12val. Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje (LITEXPO) rašytojas pristatys savo romaną „Mylėtis“ (leid. „Odilė“, 2021m., vert. Vytautas Bikulčius).

Už galimybę rašytoją pasikviesti į Prancūzų institutą Lietuvoje dėkojame Wallonie-Bruxelles International – Valonijos-Briuselio regiono Belgijoje agentūrai ir leidyklai „Odilė“.