Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   



Pykšt pokšt tratata, rež. M. Klimaitė, chor. P. SOUTOU

Apie

Renginys įvykęs

Judesio spektaklis
N-16
Trukmė – 1 val. 40 min.
Choreografė – PHAEDRA SOUTOU (Graikija)
Režisierė – MONIKA KLIMAITĖ
Kompozitorė, atlikėja – RŪTA MUR
Aktoriai – KRISTINA ŠVENČIONYTĖ ir ANUPRAS JUCIUS
Scenografė – PATRICIJA VYTYTĖ
Šviesų dailininkas – MARIUS AJAUSKAS
Dizainas – ARVYDAS GUDAS

Judesio spektaklis ,,Pykšt pokšt tratata“ - tai fragmentiškas, 100 min. trunkantis veiksmas, judesiu, tekstu ir muzika, analizuojantis karo ir žmogaus santykį.

Spektaklyje pasakojamos 9 istorijos, sukurtos remiantis Euripido tragedija ,,Trojietės“ ir dokumentine medžiaga, kurią sudaro intymūs kūrybinės komandos senelių bei artimųjų pasakojimai apie antrąjį pasaulinį karą ir jo pasekmes – tremtį. Kaip skirtingos tiesioginės ir netiesioginės karo ir destrukcijos patirtys paveikia individą? Kokius asmeninius ir kultūrinius randus paveldime? Pasitelkiant fikcine ir dokumentine istorine patirtimi spektaklio kūrybinė komanda atlieka karo autopsiją, kurios centre – fizinis, psichologinis bei emocinis karo ir žmogaus santykis.

Spektaklyje veikiantys du aktoriai – Kristina Švenčionytė ir Anupras Jucius, įkūnija daugiau nei 10 skirtingų personažų, charakteristikų ar fenomenų – vaikus, vesterno herojų ,,kailyje'', Julijų Cezarį, Josifą Staliną, Adolfą Hitlerį ir tremtinį, karą ir beprotybę, išeinantį ir liekantį, kareivius, mylimuosius, Kasandrą ir Taltibijų, Tėvą/sūnų/brolį/vyrą ir mirusiąją, Ievą ir Adomą ir galiausiai save pačius – Kristiną ir Anuprą.

9 istorijas – tarsi po karo išsibarsčiusias skeveldras, jungia žaidimas „Pamarskomu“, kuris lemia, kas gyvens, o kas mirs. Tai nesurežisuotas spektaklio motyvas - sąmoninga aliuzija į karo absurdą ir išgyvenimo jame loteriją. Prisidėti prie žaidimo bus pakviesti ir žiūrovai, kurie ir nulems jo pabaigą.

Panevėžio teatro „Menas“ ir „normalaus teatro“ koprodukcija.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.