Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Muzikinis performansas "Medeamaterial" | Kultūros naktis 2022

Apie

Renginys įvykęs

Monika Poderytė – aktorė, kompozitorė (žinoma slapyvardžiu π), sukūrusi muziką daugelyje AAT trupės spektaklių bei kitų teatrų repertuare. Savo debiutinį kūrinį, muzikinį performansą „Medeamaterial” Monika pristatė dar 2020 m.

Tekstas virto muzika, o muzika kalba – iš noro save pažinti – atpažinti save kitame. Mes patys negalim savęs suprasti, bet galbūt galim suvokti save kitame? Šįkart kuriu iš nežinojimo, kas esu, ir kuo tapau. Iš klausimo – kas aš esu, ir prisiminimų – kuo buvau. Šįkart kuriu iš noro išgirsti, kas yra „Medėja Aš“, iš noro išdainuoti save ir kitą. Surasti, kilti, leistis ir būti niekuo – būti Medėja. Atmesdama motinos, kaip amžinai egzistuojančios tvarkos atgaminimo, vaidmens modelį, Medėja save apibrėžia kaip neigimą: „Aš / ne moteris ir ne vyras“ taip išreikšdama mūsų išlikimo ateityje viltį. Kūnas tai duota nekintanti erdvė, nuo kurios negali pabėgti, o lytis/lytiškumas – duotoji sąlyga, kuri kuria žaidimo taisykles pagal nusistovėjusias dogmas. O kas, jei mes joms nustosime paklusti?..

Muzikinis performansas "Medeamaterial" festivalio Kultūros naktis 2022 oficialios programos dalis:

//

Muzika aikštėse ir bažnyčiose, kinas salėse ir po žvaigždėmis, parodos ant galerijų sienų ir ant upės vandens, teatro pasirodymai scenose ir miško takuose – šviesa visada laimi ir jau šešioliktąjį sykį pasklis po įvairiausias naktinio Vilniaus vietas. Festivalis „Kultūros Naktis“ grįžta į vasarą – jau birželio 17-ąją kviečia visus vilniečius ir miesto svečius šviesos kupinoje naktyje atrasti naujus Vilniaus kultūrinius horizontus.

Festivalio PROGRAMA: 

Susitikime birželio 17 dieną!
Visi festivalio renginiai nemokami, tačiau į kai kuriuos reikalinga išankstinė registracija.