Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Ką veikti Vilniuje?

Ką veikti Vilniuje, kai oras nelepina?

Mūsų šalies sostinė Vilnius – europietiškas, modernus miestas, žavintis savo nuostabia architektūra, turtinga istorija, nuostabia gamta. Be galo smagu pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis, mėgautis gražia miesto panorama nuo Trijų kryžių kalno ir pan. Kai oras lepina, galima mėgautis gamta, pramogauti lauke. Tačiau, ką įdomaus, prasmingo galima nuveikti Vilniuje? Iš tiesų, pasirinkimų yra daug bei įvairių. Šiame straipsnyje pasiūlysimeJums idėjų, kaip turiningai ir įdomiai praleisti laiką mūsų sostinėje.

Idėjos - Ką veikti Vilniuje

Lukiškių kalėjimas. Neseniai visuomenei atsivėręs Lukiškių kalėjimas, traukia smalsių lankytojų būrius pažvelgti į tai, kas virš 100 metų buvo saugoma aukštų ir sorų sienų bei spygliuotos vielos. Dabar ši vieta tapo tarsi muziejumi, kuriame vyksta ekskursijos. Čia net buvo nufilmuotas garsiojo „Netflix“ serialo „Stranger Things“ 4 sezonas. Tad atvykite ir tapkite istorijos liudininkais.

Iliuzijų muziejus. Kiekvienais metais vis didesniu eksponatų skaičiumi galinčiame pasigirti muziejuje eksponuojamos optinės iliuzijos, 3-D menas, virtuali realybė. Tad čia patiks ne tiks suaugusiems, bet ir vaikams. Puiki vieta praleisti laiką su visa šeima.

Mėgstantiems šiuolaikinį meną, siūlome apsilankyti MO muziejuje. Pamatyti čia tikrai yra ką: sukaupta net 5000 modernaus bei šiuolaikinio meno kūrinių kolekcija. Muziejaus misija – menas arčiau žmonių, daugiau žmonių prie meno. Tad būtinai apsilankykite, grožėkitės, atraskite ir prisijaukinkite meną.

Spektakliai Vilniuje

Dar viena puiki idėja, kaip praleisti laiką Vilniuje, kai lyja – apsilankyti spektakliuose. Jų pasirinkimas sostinėje yra tikrai didelis: kasdien galima rasti, kur nueiti. Juk Vilniuje yra Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilniaus mažasis teatras, Operos ir baleto teatras, Vilniaus teatras „Lėlė“ ir kt. Jums tereikia išsirinkti, kur apsilankyti ir prasmingai praleisti lietingą popietę ar vakarą.

Atraskite Lietuvos praeitį Lietuvos nacionaliniame muziejuje, kuriame saugoma didžiulė Lietuvos kultūros paveldo vertybių kolekcija, eksponuojama daugelyje istoriškai reikšmingų Vilniaus objektų. Susipažinkite su tautos formavimusi ir papročiais: liaudies menu, valstiečių gyvensena, amatais.

Meno mėgėjams siūlome apsilankyti Vilniaus dailės muziejuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniaus paveikslų galerijoje, Taikomosios dailės muziejuje.

Labai įdomi vieta yra „TSEKH Gallery“. Tai – Ukrainos šiuolaikinio meno galerijos filialas Vilniuje, atidarytas 2016 m. Ši galerija yra didžiausia privati parodinė erdvė sostinėje.

Aplankykite Vilniaus universitetą ir Šv. Jonų bažnyčią. Vilniaus universitetas yra seniausias universitetas Rytų Europoje, įkurtas kaip jėzuitų kolegija 1568 m., prieš tapdamas aukštąja mokykla 1579 m. Vienas svarbiausių universiteto akcentų – puošnus knygynas „Littera“, garsėjantis jo interjerą puošiančiomis freskomis, karikatūruojančiomis profesorius ir studentus. Tikrai rekomenduojame apsilankyti šiame nuostabiame, kultūra ir istorija alsuojančiame knygyne.

"Bonobo" laipiojimo centras

Laipiojimo centre Bonobo climbing rasite pramogų šeimai, draugų kompanijai ir net įmonės kolektyvui. Čia įrengta aukštuminė siena su 4 įvairiausio sudetingumo takų, siekiančių 10 m. aukštį; bouldering bei MoonBoard laipiojimo sienos. Taip pat yra treniruoklių salė, baras, vidaus terasa. Tad čia ne tik aktyviai praleisite laiką, bet ir turėsite galimybę pasišnekučiuoti su draugais, kolegomis bare ar gerdami kavą vidaus terasoje.

Pažvelkite į Vilnių iš paukščio skrydžio, pakilę į Televizijos bokštą. Žiūrėjimo aikštelė yra besisukanti ir visą ratą apsuka per maždaug 50 minučių. Tuo pačiu apsilankysite Televizijos bokšto restorane. Skanus maistas ir įspūdinga miesto panorama – puikus derinys.

Jeigu turite vaikų, apsilankykite Žaislų muziejuje. Šioje žaislų karalystėje, mažieji lankytojai ir jų tėveliai ras skirtingus istorijos laikotarpius menančių žaislų: porcelianinių lėlių, medinių žaislų, žaidimų automatų ir pan. Garantuojame, kad linksmai ir įdomiai praleisite laiką.

Vichy vandens parkas. Jeigu norite pajusti daugiau šilumos žiemą ar smagiai praleisti laiką vasarą, apsilankykite Vilniaus Vichy vandens parke, kur pramogų užteks tiek vaikams, tiek suaugusiems. Įvairios pirtys, atrakcionai, sūkurinės vonios, baras vandenyje ir daug visko Jūsų laukia šiame moderniame vandens parke. Diena čia prabėgs nepastebimai.

Mėgstančius pasilepinti SPA malonumais, kviečiame apsilankyti SPA centruose, kurių pasirinkimas Vilniuje yra didelis. Masažai, sūkurinės vonios, baseinai, skanus maistas – ko daugiau gali reikėti puikiam laisvalaikiui. Įsivaizduokite vaizdą: Jūs sėdite šiltoje sūkurinėje vonioje, gurkšnojate gaivų kokteilį ir pro didžiulius panoraminius langus stebite, kaip lauke krinta lietaus lašai. Romantika ir idilė!

Planetariume puikiai laiką praleis tie, kurie domisi astronomija. O netyčia čia užklydusieji galbūt atras ir susidomės paslaptingu žvaigždžių pasauliu. Tai yra vienintelis specializuotas astronomijos ir gamtos mokslų informacijos centras mūsų šalyje. Čia vyksta įvairūs renginiai, vedamos ekskursijos.

Jeigu trokštate adrenalino ir kraują stindančių nuotykių, užsukite į Hangar siaubo kambarį. Čia organizuojamos vaikų, paauglių bei suaugusiųjų programos, tad įdomu bus įvairaus amžiaus žmonėms. Šiame siaubo kambaryje galite suorganizuoti mergvakarį ar bernvakarį, komandos formavimo užsiėmimus įmonėms.


Mistinis žaidimas Labyrinthus – tai labai įdomi ir išlaisvinanti patirtis, kurią turėtumėte išbandyti ir Jūs. Labyrinthus yra komandinis žaidimas realiame 700 m2 labirinte, tamsoje. Žaidimo įspūdį sustiprina specialieji, šviesos, garso, dūmų bei pirotechnikos efektai. Dirba profesionalūs aktoriai. Žaidime gali dalyvauti asmenys nuo 16 metų.

Puikus pasirinkimas laiko praleidimui su draugais – nueiti pažaisti boulingą, biliardą, dažasvydį. Tokių pramogų Vilniuje pasirinkimas yra iš tiesų didelis.

Istorija besidomintiems žmonėms siūlome apsilankyti Genocido aukų muziejuje (KGB muziejus). Muziejus yra įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose, kuriuose penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietinio režimo nusikaltimai. Lankytojai šiame muziejuje gali pamatyti: buvusį KGB kalėjimą, patalpas, kuriose buvo vykdomos mirties bausmės. Taip pat čia vyksta parodos, kurių temos yra nepriklausomybės praradimas, sovietų valdžios represijos, pasiaukojanti ir atkakli kova už nepriklausomybę.

Gurmanams ir naujų skonių ieškotojams verta apsilankyti Paupio turguje. Jeigu dar nesate čia buvę, nustebsite, ką išvysite. Dėl modernaus interjero, kuriame gausu žalumos, Paupio turgus vadinamas miesto džiunglėmis. Čia veikia net 16 restoranų, siūlančių paragauti gardžiausių patiekalų. Tad užsukite ir leiskitės į skonių kelionę su šeima ar draugų kompanija.

Papietaukite kunigaikščių Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istoriją menančioje kavinėje „Augustas ir Barbora love story café”. Ją rasite miesto širdyje – Stiklių g. Kavinės interjeras iš tiesų nuostabus – jį puošia daugybė garsaus floristo Manto Petruškevičiaus žiedlapių. Čia pasidarysite instgramiškiausią asmenukę Vilniuje, tad skubėkite aplankyti šią kavinę.

Šv. Onos bažnyčia – stulbinantis XVI a. gotikos šedevras, be jokių pakitimų išlikęs daugiau nei 500 metų. Jei mėgstate gotikinę architektūrą, ši bažnyčia tikrai paliks didelį įspūdį. Pasak populiarios legendos, Napoleoną Bonapartą taip sužavėjo Šv. Onos bažnyčios bokštai, kad jis, kaip teigiama, norėjo ją ant delno parsivežti atgal į Paryžių.

Galbūt pats laikas pasirūpinti savimi, pasilepinti ir pailsėti? Vilniuje yra nuostabi Masažo klinika, kuri džiugina daugybę savo klientų. Čia atliekami įvairiausi masažai, tarp kurių ir anticeliulitinis – vakuuminis kūno masažas su itin modernia STARVAC įranga. Ši technologija puikiai kovoja su celiulito mažinimu, suglebusia oda ir padeda patobulinti kūno formas.

Profesionali fotosesija – kada paskutinį kartą ją turėjote? Vilniuje šią užduotį patikėkite „Fototakas“ fotografui, kuri įamžins Jūsų norimas akimirkas. Asmeninė, šeimos, draugų, šventinė – viskas pagal Jūsų norus ir pageidavimus. Atsipalaiduokite ir leiskite įamžinti akimirkas profesionalui, o vėliau džiaukitės rezultatais.

Norite atsipūsti nuo visų rūpesčių ir atrasti ramybę, tylą ir susilieti su gamta? O tuo pačiu ir pajudėti? Tuomet puikus pasirinkimas Vilniaus baidarės. Plaukite baidare Vokės upe ir pajauskite tikrus gyvus pojūčius – teks gerokai pasportuoti, bet tikrai verta. Galimi įvairūs maršrutai, svarbiausia – instrukcijų išklausymas ir didelis noras patirti pačius geriausius įspūdžius. Jeigu norite daugiau romantikos ir paslaptingumo, rinkitės pasiplaukiojimą baidarėmis naktį.

Dar viena puiki pramoga Vilniuje – šiaurietiškas ėjimas. Tai labai populiari ir visam kūnui naudinga judėjimo forma su specialiomis lazdomis. Dirba apie 90 proc. viso kūno raumenų, mažesnė apkrova kelių sąnariams, sudeginama 40 proc. daugiau kcal nei vaikštant paprastai. Šiaurietiškas ėjimas, tai puiki mankšta, pramoga ir kalorijų deginimas viename. Šio ėjimo mokytis gali visi.

Norite tobulo vakarėlio savo namuose? O gal jį organizuojate užmiestyje ir kažko lyg trūksta? Manome, jog tai gali būti kaljanas. Jo nebūtina pirkti, ir nebūtina ieškoti kavinės, kurioje būtų galimybė pasimėgauti kaljanu. HookahShop.lt kaljano nuoma leis Jums sutaupyti ir turėti nuosavą kaljaną tam tikram laikui. Išbandykite, jeigu dar nesate to bandę.


Taigi pasiūlėme Jums keletą puikių idėjų, kur apsilankyti Vilniuje. Pasirinkimų čia yra kiekvienam skoniui: tiek istorijos mėgėjams, tiek gurmanams, tiek kultūros bei linksmų pramogų mėgėjams. Tad gyvenkime įdomiai bet kokiu oru. Juk svarbiausia gera nuotaika, vidinis džiaugsmas.


Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą