Atraskite įdomiausius renginius Vilniuje ir pasinerkite į sostinės kultūrinį gyvenimą. Nuo muzikos koncertų, teatro spektaklių iki festivalių ir parodų – čia rasite viską, kas suteiks jums nepakartojamų įspūdžių. Renginiai Vilniuje yra jūsų gidas po įsimintiniausius miesto įvykius!Muziejai Vilniuje, kuriuos bent kartą privalo aplankyti

Muziejai Vilniuje

Muziejai Vilniuje, kuriuos bent kartą privalo aplankyti kiekvienas

Didžiulė pramogų, edukacijų įvairovė ir galimybė rinktis – tai, kuo galime džiaugtis šiandien. Norite puikiai praleisti laiką ir pasilinksminti? Pramogų pasirinkimas privers išbandyti kažką naujo jau netrukus. Norite turiningai praleisti laiką ir sužinoti kažką įdomaus? Tuomet siūlytumėme muziejus. Taip, taip, muziejai vis dar yra dažnai lankomi ir neketina nusileisti kitoms lankytinoms vietoms.

Į muziejų, kai...

Muziejuose lankosi labai skirtingo amžiaus, išsilavinimo žmonės. Pažintį su skirtingais muziejais neretai pradedama dar mokykloje ar net darželiuose. Tai įspūdžių kupinos išvykos, iš kurių vaikai atsiveža dar ir bagažą žinių bei įdomių pamąstymų, patirties. Švietimo įstaigos skatina mokinius važiuoti į skirtingus muziejus, kad kiekvienas atrastų sau įdomią sritį. Juo labiau tai puiki pažintis su kultūra, etika, elgesio normomis, menu ir t.t. Jeigu vaikas perskaito knygą apie gyvūnus, tai jis sužino ir išmoksta toli gražu ne tik apie gyvūnus. Taip yra ir su muziejais. Tai itin vertinga, svarbi ir įdomi patirtis. Be to, tuos pačius muziejus galima lankyti ne vieną kartą, kaip kad ir gerą knygą neretai norisi perskaityti pakartotinai.

Muziejus aplankyti tinka bet kada: vaikystėje, paauglystėje, kai norisi naujų patirčių, atradimų, žinių, gero laiko ar turiningai praleistų valandų. Su drauge, draugu, mama, dukra, seneliu, anūku, kolega, darbo kolektyvu, o gal vienam? Tam, kad būtų lengviau pasirinkti, pristatome muziejus, esančius Vilniuje, kuriuos bent kartą gyvenime privalo aplankyti kiekvienas.

Taip pat įdomių veiklų galite rasti Facebook grupėje ką veikti Vilniuje: https://www.facebook.com/groups/ka.veikti.vilniuje

Žaislų muziejus

Žaislų muziejus. Ypatinga vieta, kurioje žaislai turi dar daugiau prasmės, istorijos ir magijos. Tai pirmasis Lietuvoje Žaislų muziejus, kurį bent kartą gyvenime būtina aplankyti kiekvienam. Šiame muziejuje kiekvienas vaikas yra svarbus ir laukiamas, tačiau neapsigaukite – tai ne tik vaikams skirta erdvė, mat čia įdomu ir suaugusiems. Seniausi žaislai, etnografinė erdvė, šių laikų žaislai. Galimybė paliesti, išbandyti, palyginti, pajausti. Taip, taip, tam tikrus žaislus, žaidimus galima drąsiai liesti ir smagiai išbandyti. Muziejus yra B. Radvilaitės gatvėje.

MO Muziejus

MO Muziejus. Tai vieta, kurioje kiekvienas gali atrasti, pajausti ir pažinti menininko gyslelę. Pylimo g. įsikūręs muziejus turi labai daug pasiūlymų savo svečiams. Skirtingų temų parodos, paskaitos, užsiėmimai, renginiai, kinas. Šio modernaus meno muziejaus unikalumas tas, jog jis kaskart kitoks. Parodų temos, stilius keičiasi, žmonės kviečiami diskutuoti, klausti, bendrauti, kurti. Tai muziejus, kuriame menas liejasi laisvai, tačiau – itin kokybiškai ir apsčiai. Sakoma, kad tai muziejus, turintis sienas, tačiau tuo pačiu labai plačiai gyvuojantis ir už pastato ribų.

Gedimino Pilis

Gedimino pilis

Gedimino Pilis. Esate iš Vilniaus arba atvykote aplankyti sostinės? Nuodėmė būtų neapsilankyti Gedimino pilies bokšte. Arsenalo g. esanti Gedimino pilis matosi iš skirtingų senamiesčio pusių ir yra viena dažniausiai lankomų vietų. Šiame muziejuje turėsite visų laikų įdomiausią istorijos pamoką apie Vilnių, jo istoriją, karo atributiką, galėsite patys pamatyti eksponatus, sudalyvauti interaktyvioje veikloje. Na, o pati maloniausia kulminacija – nuostabi miesto panorama.

Okupacijų ir laisvės kovų (KGB) muziejus

Okupacijų ir laisvės kovų (KGB) muziejus. Tai vienintelis toks muziejus Baltijos valstybėse. Šiame muziejuje apsilankyti privalo net ir tie, kurie ne itin išmano istoriją. Vaizdingi pasakojimai, visa aplinka, nuotraukos, žemėlapiai, daiktai, baldai, interjero detalės padės ne tik įsivaizduoti, bet tarsi atsidurti pačiam krašto sovietizacijos laikotarpyje. Čia susipažinsite su partizanų kasdienybe, sužinosite itin įdomių detalių ir jokios sausos teorijos. Lietuvos gyventojų trėmimai, KGB veikla ir kiti svarbūs istoriniai įvykiai. Susiplanuokite apsilankymą muziejuje jau dabar, jis yra Aukų g.

Iliuzijų muziejus

Iliuzijų muziejus. Norisi kažko neįprasto, kažko, kas sudrebintų tiek vaizduotę, tiek pojūčius? Norisi atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių ir tuo pačiu aplankyti vieną mėgstamiausių muziejų Vilniuje? Tuomet Iliuzijų muziejus – puikus pasirinkimas. Čia paslaptinga, įdomu, bet – pagrįsta moksliniais išradimais. Fizika, optika, įvairiausi meno kūriniai, šiek tiek paslapties, kūrybos. Čia galima ne tik pamatyti, bet ir išbandyti, mat muziejuje yra ir interaktyvios pramogos. Kurkite iliuzijas ir Jus. Kaip? Ateikite ir išbandykite patys. Tiesa, čia Jums gali būti atskleistos pačios slapčiausios paslaptys, Jūs tik užklauskite. Juk čia – iliuzija. Muziejus yra Vokiečių g.

Muziejus kaip knyga

Mėgstate gerą knygą skaityti porą ar daugiau kartų? Pavyzdžiui, perskaityti ją po poros metų pertraukos? Taip gali nutikti ir su muziejais, mat su metais keičiasi mūsų požiūris, suvokimas, mąstymas, keičiamės mes patys, todėl ir ta pati knyga, kaip ir tas pats muziejus, gali atsiverti visai kitokiomis spalvomis ir nuotaikomis, tereikia pabandyti.

Geležinkelių muziejus

Geležinkelių muziejus. Anksčiau traukinys buvo itin populiari sausumos transporto priemonė. Ilgesnėse kelionėse kuo puikiausiai pavykdavo išsimiegoti dviejų aukštų lovose, o vaizdai pro langą patikdavo kone kiekvienam. Žiūrėti, keliauti ir girdėti tą tikrą traukinio garsą – daugiau nei tobula. Geležinkelių muziejus, tai nuostabi galimybė susipažinti su traukiniais, jų istorija, pajusti tą tikrą dvasią. Čia šiandien su malonumu lankosi tiek vaikai, tiek senjorai. Interaktyvumas leis dar geriau pažinti neatrastus dalykus, o eksponatai sukurs ypatingą nuotaiką. Muziejus Jūsų laukia Vilniaus geležinkelio stoties keleivių rūmuose.

Energetikos ir technikos muziejus

Energetikos ir technikos muziejus

Energetikos ir technikos muziejus. Jame lankosi skirtingo amžiaus ir įvairių pomėgių turintys žmonės. Net priešmokyklinio amžiaus vaikams šis muziejus tikra pramoga ir galimybė sužinoti daug įdomių dalykų. Be to, čia yra ir interaktyvi ekspozicija, tad mažieji tikrai nenuobodžiaus. Sužinokite daugybę įdomių išradimų ir faktų, susijusių su pramone bei energetika. Šis muziejus puikiai tiks tiek mokslo ir išradimų mėgėjams, tiek tiems, kurie apie techniką ir energetiką išmano tik simboliškai. Muziejų rasite Rinktinės g. 2.

Pinigų muziejus

Pinigų muziejus. Pinigus mėgsta ir mokosi skaičiuoti visi: ir maži, ir dideli. Šiandien pinigai mums tapo toks įprastas dalykas, jog net nesusimąstome apie jų istoriją, kilmę. Vis dažniau grynuosius pinigus pakeičia banko kortelė, tad Pinigų muziejus itin svarbi istorinė ir kultūrinė dalis. Kodėl monetos? Iš ko pagaminti pinigai? Kokie pinigai yra kitose šalyse, kokia jų istorija. Kaip atsirado bankai ir kokia bankininkystės raida? Tai tik dalis klausimų, į kuriuos atsakymus rasite apsilankę Pinigų muziejuje Vilniuje, Totorių g. 2/8.

Tartle muziejus

Tartle muziejus Tai nuostabus muziejus, esantis Užupio gatvėje. Tai puiki erdvė meno gerbėjams ir ne tik. Įvairiausi kūrybos darbai, tapyba, knygos, skulptūros ir daugybė kitų meno paliestų įdomybių. Puiki vieta apsilankyti tiems, kam norisi ne konkrečios meno šakos ar temos pažinimo, bet gerų pojūčių tarp skirtingų meno ir tematikos rūšių. Mes tikime, jog čia pabuvę, žmonės pailsi, įgauna įkvėpimo ir geresnės nuotaikos.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Tai vieta, kurios taip pat nevalia aplenkti. Vilniaus g. įsikūręs muziejus itin patiks tiems, kas domisi arba nori sužinoti daugiau apie lietuvišką kiną, teatrą, muziką bei jų istoriją. Šis muziejus dažnai kviečia lankytojus į įdomias parodas, renginius, edukacinius užsiėmimus. Puiki proga ne tik sužinoti įdomių dalykų, bet ir smagiai bei turiningai praleisti laisvalaikį, galbūt susipažinti su bendraminčiais.

Valdovų rūmų muziejus

Valdovų rūmų muziejus. Tai Katedros aikštėje esantis itin svarbus visai Lietuvai muziejus. Ką čia galima pamatyti, sužinoti? Ši vieta itin patiks tiems, kurie domisi istorija, architektūra ir t.t. Čia turėsite unikalią galimybę susipažinti su rūmų istorija, architektūrine raida, gotikos, renesanso ir baroko reprezentaciniais interjerais. Visa tai pamatę, suprasite, ko nesupratę, atrasite – ko dar nebuvote atradę.


Stereotipas. Kartais klaidingai galvojama, jog renkantis muziejų, būtina atsižvelgti į savo pomėgius, gebėjimus ir t.t. Nieko nenusimanote apie meną ar mokslinius išradimus? Tai visai nereiškia, jog šiuose muziejuose Jums nepatiks. Net priešingai. Dažnai būtent muziejai padeda suprasti, atrasti ir pažinti ne tik aplinką, išradimus, bet ir save patį. Dvejonės šalin, susiplanuokite artimiausią apsilankymą muziejuje ir džiaukitės turiningai ir įdomiai praleistu laiku.

Taip pat įdomių veiklų galite rasti Facebook grupėje ką veikti Vilniuje: https://www.facebook.com/groups/ka.veikti.vilniuje

Galima pasidžiaugti, jog muziejų Vilniuje yra tikrai daug ir labai skirtingų. Aukščiau paminėjome muziejus, kuriuos, mūsų manymu, bent kartą turėtų aplankyti kiekvienas. Tačiau, jų tikrai yra daug daugiau, o lankyti patartina tiek, kiek norisi. Jeigu buvote muziejuje prieš keletą metų, bet vis kirba mintis sugrįžti – taip ir padarykite. Nemažai muziejų nuolat papildo savo turimas ekspozicijas, įtraukia vis naujų dalykų, įdomybių, todėl gali būti, jog antrą kartą apsilankę tame pačiame muziejuje pasijusite tarsi būtumėte jame pirmą kartą. O kai kurie muziejai kaskart vis kitokie, nes keičiasi parodos, ekspozicijos, temos. Pavyzdžiui, MO muziejus nuolat siūlo vis kitokias pramogas, ekspozicijas, temas, organizuoja šeimos renginius ir t.t. Tad, muziejus šiandien niekada nebus toks, koks buvo vakar.


Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą