Atraskite įdomiausius renginius Vilniuje ir pasinerkite į sostinės kultūrinį gyvenimą. Nuo muzikos koncertų, teatro spektaklių iki festivalių ir parodų – čia rasite viską, kas suteiks jums nepakartojamų įspūdžių. Renginiai Vilniuje yra jūsų gidas po įsimintiniausius miesto įvykius!

Ką veikti Vilniuje su vaikais?

Su vaikais po Vilnių. Nuotykiai kiekviename kampe!

Ką veikti Vilniuje su vaikais?

Vilnius – tai ne tik Lietuvos sostinė, bet ir miestas, kuriame susipina istorija, kultūra, menas ir šiuolaikiškos pramogos. Šis miestas gali pasigirti ne tik savo architektūriniais stebuklais, bet ir daugybe vietų, kurios yra skirtos šeimoms su vaikais. Vaikystė yra trumpa, bet nepakartojama laikotarpis, kai kiekviena diena gali tapti nuotykiu, o kiekvienas kampelis – nauja atradimo vieta. Vilniuje galima rasti tiek edukacinių, tiek pramoginių vietų, kuriose vaikai gali mokytis, tyrinėti, žaisti ir tiesiog smagiai leisti laiką.

Kiekvienas tėvas žino, kad vaikams reikia nuolatinio užsiėmimo, o kartais norisi, kad šis užsiėmimas būtų ne tik smagus, bet ir naudingas. Vilniuje galima rasti daugybę vietų, kuriose vaikai gali ne tik pramogauti, bet ir išmokti kažko naujo, susipažinti su Lietuvos istorija, kultūra ar gamta. Be to, šiame mieste yra daugybė vietų, kur galima tiesiog pabūti gamtoje, pasivaikščioti parkais, žaisti aikštelėse ar mėgautis vandens pramogomis.

Taigi, jei planuojate praleisti dieną, savaitgalį ar net visą atostogų savaitę Vilniuje su vaikais, šis straipsnis jums padės atrasti geriausias vietas, kuriose galėsite smagiai ir turiningai praleisti laiką visai šeimai.

30 smagių idėjų vaikams Vilniuje

Taip pat įdomių veiklų vaikams galite rasti Facebook grupėje ką veikti Vilniuje: https://www.facebook.com/groups/ka.veikti.vilniuje

1. Raganiukės teatras

Raganiukės teatras yra vienas iš žinomiausių vaikų teatrų Lietuvoje, kuris jau daugelį metų džiugina mažuosius žiūrovus bei jų tėvelius. Įsikūręs Vilniuje, šis teatras yra žinomas už savo kūrybiškumą, originalias pastatytas pjeses ir profesionalią aktorių trupė. Kiekvienas spektaklis yra sukurtas taip, kad pritrauktų vaikų dėmesį, lavintų jų vaizduotę ir suteiktų teigiamų emocijų. Raganiukės teatro repertuare rasite tiek klasikinius vaikų literatūros kūrinius, tiek naujas, šiuolaikiškas pjeses. Teatras taip pat organizuoja įvairias edukacines programas, dirbtuves ir edukacijas, kuriose vaikai gali pažinti teatro pasaulį iš arti. Raganiukės teatras yra ne tik pramogų šaltinis, bet ir kultūrinis centras, kuris formuoja jaunųjų kartų meilę menui ir kūrybai.

S. Stanevičiaus g. 24, 07131 Vilnius


2. Fėjų slėnis

Fėjų slėnis yra vieta, kur sapnai tampa tikrove ir kur kiekvienas lankytojas gali pasinerti į stebuklingą pasakų pasaulį. Įsikūręs Vilniuje, šis slėnis yra tikras rojus tiek mažiesiems svajotojams, tiek suaugusiems, norintiems bent trumpam pabėgti nuo kasdienybės. Čia lankytojus pasitinka nepaprastos išvaizdos lėlytės, paslaptingi takai ir įdomios edukacinės veiklos. Savaitgaliais vykstantys spektakliai sukuria nepakartojamą atmosferą, kurioje kiekvienas gali jaustis kaip pasakos herojus. Fėjų slėnyje vaikai gali tyrinėti, žaisti ir mokytis, o suaugusieji – atsipalaiduoti ir mėgautis pasakų atmosfera. Ši vieta yra puikus pasirinkimas šeimoms, norinčioms praleisti kokybišką laiką kartu, bei visiems, kurie nori patirti stebuklų ir magijos jausmą.

Verkių g. 29, 09108 Vilnius


4. Belmonto nuotykių parkas

Belmonto nuotykių parkas yra vienas iš populiariausių laisvalaikio praleidimo vietų Vilniuje, kuris siūlo įvairias aktyvias pramogas visai šeimai. Įsikūręs gamtos apsuptyje, šis parkas suteikia galimybę mėgautis nuotykių dvasia, keliaujant per virvines trasas, skrendant per mišką ant lynų arba bandant jėgas uolų laipiojimo sienose. Vaikai ir suaugusieji čia gali rasti iššūkių pagal savo amžių ir gebėjimus. Belmonto parkas taip pat siūlo komandines veiklas, todėl dažnai čia renkasi draugų kompanijos ar kolektyvai. Šis parkas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pabėgti nuo miesto šurmulio, pajusti adrenalino dozę ir praleisti aktyvų laiką gamtoje. Belmonto nuotykių parkas garantuoja ne tik smagų laiką, bet ir saugią patirtį, nes visos veiklos vyksta po kvalifikuotų instruktorių priežiūra.

Belmonto g. 17, 01206 Vilnius


5. Lėlių teatras "Lėlė"

Lėlių teatras "Lėlė" yra vienas iš seniausių ir labiausiai mylimų teatrų Vilniuje, kuris jau daugelį metų džiugina tiek mažuosius, tiek suaugusiuosius savo originaliais ir kūrybingais spektakliais. Įsikūręs istoriniame pastate Vilniaus širdyje, teatras tampa magiška vieta, kurioje lėlės tampa gyvomis ir pasakoja įvairiausias istorijas. Kiekvienas spektaklis yra unikalus meno kūrinys, kurį kuria talentingi režisieriai, scenaristai ir lėlininkai. "Lėlės" repertuare galima rasti tiek klasikinių pasakų interpretacijų, tiek šiuolaikinių istorijų, kurios skatina vaikų fantaziją ir mąstymą. Teatro atmosfera, profesionalūs aktoriai ir nuostabūs scenos dekoracijai garantuoja ne tik pramogą, bet ir kultūrinį ugdymą. Lėlių teatras "Lėlė" yra vieta, kurioje kiekvienas lankytojas gali atrasti stebuklų pasaulį ir pabėgti nuo kasdienybės.

Arklių g. 5, 01305 Vilnius


6. Baltojo tilto aikštynas

Baltojo tilto aikštynas yra vienas iš naujausių ir moderniausių lauko pramogų kompleksų Vilniuje, kuris tampa populiaria vieta tiek vietiniams, tiek miesto svečiams. Įsikūręs strategiškai palankioje vietoje, šalia Nerės upės kranto, aikštynas siūlo įvairias sporto ir laisvalaikio pramogas. Čia rasite krepšinio, tinklinio, gimnastikos aikšteles, riedlenčių parką bei specialias zonas vaikams. Aikštyno aplinka sujungta su gamta, suteikianti galimybę mėgautis sportu ir poilsiu vienu metu. Šalia esantis upės krantas kviečia pasivaikščioti arba tiesiog atsipalaiduoti ant žolės. Baltojo tilto aikštyno teritorijoje taip pat rasite kavines ir terasas, kur galima atsipalaiduoti po aktyvaus laiko praleidimo. Tai puiki vieta visai šeimai, kur galima smagiai ir aktyviai praleisti laisvą dieną.

Upės g. 6, 09309 Vilnius


7. Zoopark

Vilniaus Zooparkas yra vieta, kurioje susitinka gamta ir miestas, suteikianti galimybę artimai susipažinti su įvairiausiomis gyvūnų rūšimis. Įsikūręs žaliuojančioje aplinkoje, Zooparkas yra ne tik pramogų, bet ir edukacinis centras, kuris skatina supratimą ir meilę gyvūnų pasauliui. Čia galima stebėti tiek egzotiškus, tiek vietinius gyvūnus jų natūralioje aplinkoje. Kiekvienas lankytojas gali pamatyti šliaužiančias gyvates, žavius egzotiškais paukščiais arba stebėti liūtų elgseną. Zooparko darbuotojai nuolat organizuoja įvairias edukacines programas, kurios leidžia vaikams ir suaugusiems giliau pažinti gyvūnų pasaulį. Be to, Zooparkas yra puiki vieta šeimos pasivaikščiojimams, kur galima mėgautis gamta, šviežiu oru ir gyvūnų stebėjimu. Tai vieta, kur kiekvienas ras kažką įdomaus ir mokomo.

Verkių g. 27, 09108 Vilnius


8. Žaislų muziejus

Žaislų muziejus yra tikras stebuklų kambarys tiek mažiesiems, tiek jų tėveliams ir seneliams. Įsikūręs senamiesčio širdyje, šis muziejus suteikia galimybę keliauti laiko mašina ir susipažinti su įvairių epochų žaislais. Nuo medinių arkliukų iki šiuolaikinių elektroninių žaislų, kiekvienas eksponatas atskleidžia savo amžiaus kultūrą ir vaikystės džiaugsmus. Lankytojai gali ne tik žiūrėti, bet ir liesti, pačiupinėti bei pažaisti su kai kuriais eksponatais. Šis muziejus ne tik primena suaugusiems jų vaikystės akimirkas, bet ir leidžia jauniesiems tyrinėtojams pamatyti, su kokiais žaislais žaidė jų tėvai ar seneliai. Žaislų muziejus – tai vieta, kur istorija tampa gyva ir kur kiekvienas lankytojas gali rasti savo vaikystės atspindį. 

Šiltadaržio g. 2, 01124 Vilnius


9. Iliuzijų muziejus

Iliuzijų muziejus Vilniuje yra unikali vieta, kurioje lankytojai gali patirti regos, klausos ir jausmo apgavystes. Šis muziejus yra ne tik pramogų šaltinis, bet ir edukacinė erdvė, kurioje galima sužinoti daugiau apie mūsų pojūčius ir tai, kaip jie veikia. Įsikūręs senamiesčio širdyje, Iliuzijų muziejus siūlo daugybę interaktyvių ekspozicijų, kuriose lankytojai gali išbandyti įvairias optines, akustines ir jausmines iliuzijas. Nuo kambaryje, kuris atrodo iškraipytas, iki meno kūrinių, kurie atrodo kitaip priklausomai nuo to, iš kur žiūrite, kiekvienas kampelis muziejuje yra skirtas stebinti ir mokytis. Iliuzijų muziejus yra puiki vieta tiek šeimoms su vaikais, tiek suaugusiems, kurie nori patirti kažką naujo ir įdomaus.

Vokiečių g. 8, 01130 Vilnius


10. Energetikos ir technikos muziejus

Energetikos ir technikos muziejus yra vieta, kurioje technologijos ir mokslo istorija tampa gyva. Įsikūręs Vilniuje, šis muziejus siūlo lankytojams kelionę per energetikos ir technikos raidą. Vaikai ir suaugusieji čia gali tyrinėti daugybę interaktyvių eksponatų, kurie leidžia pačiam liesti, sukinėti ir eksperimentuoti. Muziejuje yra specialus aukštas, skirtas vaikams, kuriame galima pažinti elementariąją fiziką, išbandyti įvairius mokslinius eksperimentus ir pamatyti, kaip veikia įvairūs prietaisai. Vienas iš populiariausių muziejaus patrauklumų yra galimybė nusileisti vamzdžiu į žemesnį aukštą. Energetikos ir technikos muziejus yra ne tik mokymosi vieta, bet ir pramogų šaltinis, kuris sužavės tiek mažuosius tyrinėtojus, tiek suaugusiuosius, kuriems įdomu ir smalsu technologijų istorija.

Rinktinės g. 2, 09312 Vilnius


11. Vilniaus universiteto zoologijos muziejus

Vilniaus universiteto zoologijos muziejus yra vienas iš seniausių ir turtingiausių mokslinių muziejų Lietuvoje, kurio istorija siekia Žygimanto Augusto laikus. Įsikūręs Vilniaus širdyje, muziejus saugo ir eksponuoja nepakartojamas zoologines kolekcijas, kurios atspindi gyvūnijos įvairovę ir evoliuciją. Lankytojai čia gali stebėti įspūdingus eksponatus, tokius kaip Grenlandinio banginio ūsas, šešių su puse metrų žandikaulio kaulas ir tūkstančius kitų rūšių. Muziejus yra ne tik mokslinės pažangos liudininkas, bet ir puiki edukacinė platforma, kurioje vyresni mokyklinio amžiaus moksleiviai gali gilintis į gamtos paslaptis. Su savo autentiškumu, istorija ir mokslinėmis vertybėmis, Vilniaus universiteto zoologijos muziejus yra privaloma lankytina vieta tiek mokiniams, tiek visiems gamtos mėgėjams.

Saulėtekio al. 7, 10223 Vilnius


12. Valstybės pažinimo centras

Valstybės pažinimo centras yra moderni edukacinė erdvė Vilniuje, skirta supažindinti lankytojus su valstybės veikimo principais ir demokratijos esme. Čia vyresnieji moksleiviai ir paaugliai gali gilintis į valstybės institucijų darbą, piliečių teises ir pareigas. Interaktyvios parodos, išmanieji ekranai ir vizualizacijos leidžia iš arti pažinti valstybingumo simbolius, svarbiausius įvykius ir procesus. Centras taip pat rengia temines parodas, kurios atspindi svarbiausius valstybingumo aspektus. Be to, lankytojai čia gali sužinoti, kaip piliečiai gali aktyviai dalyvauti valstybės kūrimo ir valdymo procesuose. Valstybės pažinimo centras yra puiki vieta mokytis ir diskutuoti apie demokratiją, pilietiškumą ir valstybės vaidmenį mūsų gyvenime.

Totorių g. 28, 01121 Vilnius


13. „Vichy“ vandens parkas

„Vichy“ vandens parkas yra vienas iš populiariausių pramogų kompleksų Vilniuje, kuris žada neatspėjamą vandens pasaulio patirtį visai šeimai. Šis modernus vandens pramogų parkas pasižymi įvairiais baseinais, nusileidimo takeliais ir atrakcionais, pritaikytais tiek mažiesiems vaikams, tiek suaugusiems. Čia galima mėgautis ne tik vandens malonumais, bet ir atsipalaiduoti SPA zonoje, mėgautis skaniais užkandžiais ar gėrimais. „Vichy“ vandens parkas yra puiki vieta šeimoms, kurios nori praleisti kokybišką laiką kartu, nesvarbu, ar tai šaltas žiemos vakaras, ar karšta vasaros diena. Moderni infrastruktūra, saugumas ir profesionali komanda užtikrina, kad kiekvienas lankytojas čia jaustųsi ypatingai ir mėgautųsi neprilygstamomis vandens pramogomis.

Ozo g. 14C, 08200 Vilnius


14. Vilniaus botanikos sodas

Vilniaus botanikos sodas yra tikras gamtos oazė sostinės širdyje, kuris žavi savo įvairove ir grožiu. Įsikūręs ant Kairėnų pakrantės, šis sodas pasižymi ne tik retais augalais, bet ir nuostabiais kraštovaizdžiais. Lankytojai čia gali pasigrožėti įvairiais tematiniais sodais, egzotiniais augalais, taip pat dalyvauti edukacinėse programose ir ekskursijose. Ypatingą dėmesį pritraukia oranžerijos, kuriose auga tropiniai ir subtropiniai augalai. Vilniaus botanikos sode taip pat rengiami įvairūs sezoniniai renginiai, kurie pritraukia tiek vietinius gyventojus, tiek miesto svečius. Tai puiki vieta šeimoms su vaikais, mėgstantiems tyrinėti gamtą, mokytis apie augalus ir tiesiog mėgautis ramybe bei grožiu. Sodas yra ne tik mokslinės veiklos centras, bet ir puiki vieta poilsiui ir atsipalaidavimui.

Kairėnų g. 43, 10239 Vilnius


15. Lietuvos banko pinigų muziejus

Lietuvos banko pinigų muziejus yra unikali vieta, kurioje lankytojai gali susipažinti su pinigų istorija, jų gamyba ir vaidmeniu ekonomikoje. Įsikūręs Vilniaus senamiestyje, šis muziejus pristato įspūdingą kolekciją monetų, banknotų ir kitų finansinių dokumentų iš įvairių pasaulio šalių ir laikotarpių. Interaktyvios ekspozicijos, modernios technologijos ir edukacinės programos padeda lankytojams geriau suprasti pinigų evoliuciją ir jų reikšmę mūsų kasdieniame gyvenime. Vaikai čia gali išmokti, kaip atrodo įvairių šalių valiutos, kaip buvo gaminti pirmieji pinigai ir kokie yra šiuolaikiniai mokėjimo būdai. Lietuvos banko pinigų muziejus yra ne tik mokomoji vieta, bet ir puiki galimybė praleisti laiką su šeima, mokantis ir stebintis pinigų pasauliu.

Totorių g. 2/8, 01121 Vilnius


16. Robo Arena

Robo Arena Vilniuje yra moderni ir inovatyvi pramogų vieta, skirta tiek vaikams, tiek suaugusiems. Čia lankytojai gali patirti technologijų stebuklus, valdydami įvairius robotus ir dalyvaudami įtemptose robotų kovose. Arena suteikia galimybę išmokti pagrindinius robotikos principus, suprasti, kaip veikia skirtingi mechanizmai ir kaip juos valdyti. Be to, Robo Arena organizuoja įvairias edukacines programas, kuriose dalyvauja mokyklos ir kitos švietimo įstaigos. Tai ne tik pramogų vieta, bet ir mokymosi erdvė, kurioje galima gilinti savo žinias apie robotiką ir technologijas. Šiuolaikiškas interjeras, aukštos kokybės įranga ir profesionalus personalas užtikrina ne tik saugumą, bet ir neprilygstamą patirtį. Robo Arena yra puiki vieta šeimos pramogoms, kurioje kiekvienas gali tapti robotų valdymo meistru.

Kareivių g. 4, 09109 Vilnius


17. Adventica

Adventica yra viena iš populiariausių pramogų vietų Vilniuje, kurioje lankytojai gali patirti neįprastus nuotykius ir iššūkius. Ši vieta yra skirta tiek vaikams, tiek suaugusiems, norintiems pabėgti nuo kasdienybės ir pasinerti į įsimintinas pramogas. Adventica siūlo įvairias tematines kambarių pabėgimo žaidimų sesijas, kuriose dalyviai turi rasti užuominas, spręsti mįsles ir atlikti užduotis, kad sėkmingai "pabėgtų". Kiekvienas kambarys yra unikalus savo scenarijumi, dizainu ir iššūkiais. Profesionali komanda užtikrina saugią ir kokybišką patirtį visiems lankytojams. Be to, Adventica yra puiki vieta šeimos pramogoms, komandos formavimo renginiams ar gimtadienių šventėms. Tai ne tik smagiai praleistas laikas, bet ir galimybė stiprinti komandinį darbą, logiką ir kūrybiškumą.

Ozo g. 18, 08243 Vilnius


18. Reformatų skveras

Reformatų skveras – tai žalia ir ramiai pulsuoja vieta Vilniaus širdyje, tarsi mažas atokvėpis nuo miesto šurmulio. Įsikūręs tarp senamiesčio gatvių, šis skveras yra puiki vieta tiek poilsiui, tiek švelniam pasivaikščiojimui. Įvairūs medžiai, krūmai ir gėlės suteikia šiam parkui ypatingą atmosferą, o suoliukai leidžia pailsėti ir mėgautis gamta. Reformatų skveras yra populiarus tarp vietinių gyventojų, kurie čia ateina paskaityti knygą, pasimėgauti saule ar tiesiog pabūti ramybėje. Taip pat čia dažnai vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, koncertai ir dirbtuvės. Skveras taip pat yra puikus pasirinkimas šeimoms su vaikais, nes čia yra saugu ir jauku. Reformatų skveras – tai vieta, kur galima atrasti ramybę ir harmoniją pačiame Vilniaus centre.

Reformatų skv. 1, 01118 Vilnius


19. Gedimino pilis

Gedimino pilis – tai ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos istorinė ir kultūrinė ikona, iškilmingai stūksanti virš senamiesčio. Pilis, įsikūrusi Gedimino kalne, yra vienas iš geriausiai išlikusių viduramžių architektūros pavyzdžių šalyje. Čia kiekvienas akmuo pasakoja savo istoriją, nuo didingų kunigaikščių laikų iki šiuolaikinių dienų. Lankytojai, užlipę į pilies bokštą, gali mėgautis nepakartojamais Vilniaus panoraminių vaizdų, o muziejuje esančios ekspozicijos atskleidžia pilis istoriją ir jos svarbą Lietuvos valstybingumui. Gedimino pilis yra ne tik istorijos mokymosi vieta, bet ir vieta, kur galima pajusti Lietuvos dvasią, jos didybę ir tradicijas. Tai vieta, kurią būtina aplankyti kiekvienam, norinčiam pažinti Vilnių ir jo istorinį paveldą.

Arsenalo g. 5, 01143 Vilnius


20. Auto muziejus

Auto muziejus Vilniuje yra tikras rojus automobilių mėgėjams ir istorijos entuziastams. Šiame muziejuje lankytojai gali pamatyti retus, istorinius ir unikalius automobilius, kurie atspindi Lietuvos ir pasaulio automobilių pramonės raidą. Kiekvienas eksponatas pasakoja savo istoriją, nuo senųjų klasikinių modelių iki moderniųjų sportinių mašinų. Vaikams ypač įdomu stebėti, kaip keitėsi automobilių dizainas ir technologijos per metus. Be automobilių, muziejuje taip pat galima rasti senovinių motociklų, dviračių ir kitų transporto priemonių. Edukacinės programos ir interaktyvūs žaidimai padeda jauniesiems lankytojams geriau suprasti automobilių istoriją ir inžineriją. Auto muziejus yra puiki vieta mokytis, keliauti laiku ir mėgautis automobilių grožiu.

Dariaus ir Girėno g. 2, 02158 Vilnius


21. Lietuvos Policijos muziejus

Lietuvos Policijos muziejus Vilniuje yra unikali vieta, kurioje lankytojai gali susipažinti su Lietuvos policijos istorija, jos raida ir svarbiausiais įvykiais. Ekspozicijoje pateikiami įvairūs eksponatai, nuo senovinių uniformų, ženklų, ginklų iki moderniųjų technologijų, kurias naudoja šiuolaikinė policija. Vaikams ypač įdomūs interaktyvūs stendai, kur galima išmėginti įvairias policininko pareigas, pvz., nusikaltimo vietos tyrimą. Muziejuje taip pat organizuojamos edukacinės programos, kurios skatina suprasti policijos darbo svarbą ir reikšmę visuomenėje. Lankytojai gali sužinoti daugiau apie policijos darbo užkulisius, iššūkius ir pasiekimus. Lietuvos Policijos muziejus yra puiki vieta tiek suaugusiems, tiek vaikams, norintiems giliau pažinti šios svarbios institucijos veiklą ir istoriją.

Birželio 23-iosios g. 16, 03205 Vilnius


22. Bėgių parkas Vilniuje

Esantis šalia Vilniaus geležinkelio stoties, Bėgių parkas yra unikali ir nemokama erdvė tiek vaikams, tiek suaugusiems. Šioje autentiškoje vietoje lankytojai gali stebėti įspūdingus istorinius riedmenis: nuo šilumvežių, tankinio vilkiko iki garvežio, restorano-vagono ir daugybės kitų geležinkelio technikos eksponatų. Ypatinga parko savybė yra tai, kad daugelį eksponatų galima ne tik apžiūrėti, bet ir įlipti į juos, pasivaikščioti viduje. Vaikams tai yra tikras stebuklas, nes čia viską galima paliesti, pačiupinėti ir išbandyti. Lankytojai gali patys išmėginti rankinę dreziną ar pasisupti supynėse, pagamintose iš aširačių. Be to, parko teritorijoje esantis istorinis varpas neša paslaptingą žadėjimą - jis tariamai pildo kelionių norus. Bėgių parkas yra tikra atrakcija tiek mažiesiems, tiek didiesiems geležinkelio entuziastams.

Pelesos g. 10, 02111 Vilnius


23. Teatras vaikams „Pradžia“

Teatras vaikams „Pradžia“ yra unikali erdvė, kurioje mažieji lankytojai gali patirti teatro stebuklą nuo pat pirmųjų gyvenimo metų. Šis teatras yra specialiai sukurtas vaikams, siekiant suteikti jiems galimybę pažinti meną, kūrybą ir fantazijos pasaulį. Spektakliai čia yra pritaikyti įvairaus amžiaus vaikams, nuo kūdikių iki paauglių, o profesionalūs aktoriai sugeba įtraukti mažuosius į pasakų pasaulį, kuris tampa tikrove. „Pradžia“ ne tik rodo spektaklius, bet ir organizuoja įvairias kūrybines dirbtuves, kuriose vaikai gali išmokti teatro menų, eksperimentuoti su rekvizitu, kostiumais ar net sukurti savo mini spektaklį. Teatro interjeras yra šiltas ir jaukus, todėl kiekvienas mažasis lankytojas jaučiasi saugus ir laisvas reikštis. „Pradžia“ yra ne tik pramoga, bet ir puiki galimybė vaikams plėtoti savo kūrybines galias, empatiją ir socialinius įgūdžius.

Įėjimas: D1 laiptinė, Laisvalaikio terasa, iš Lakūnų g. pusės, Verkių g. 31C-22, 09108 Vilnius

Ką veikti su vaikais ne toli nuo Vilniaus?

Vilniaus apylinkėse slepiasi daugybė nuostabių vietų, kurias verta aplankyti su vaikais. Trumpos kelionės automobiliu ar viešuoju transportu atskleidžia pramogų rojų mažiesiems tyrinėtojams. Pirmiausia, Trakų istorinis nacionalinis parkas su savo žavinga pili viduryje ežero yra puiki vieta šeimos pasivaikščiojimams. Arti Vilniaus rasite ir „Dino parką“, kur vaikai gali susipažinti su dinozaurų pasauliu. Kernavės archeologinis rezervatas su savo senoviniais piliakalniais ir edukacinėmis programomis suteikia galimybę pažinti Lietuvos praeitį. Be to, daugybė gamtos takų, gyvūnų fermų ir tematinių parkų laukia šeimų, norinčių praleisti kokybišką laiką gamtoje, mokytis ir smagiai leisti laiką. Taigi, netoli Vilniaus kiekviena šeima ras tai, kas ją sužavės ir suteiks neįkainojamų prisiminimų.

24. Pelėdų parkas

Ar kada svajojote pažinti paslaptingą pelėdų pasaulį? Pelėdų parkas, esantis netoli Vilniaus, yra tikra stebuklų sala vaikams! Čia gyvena daugiau nei trisdešimt pelėdų, kurias galite stebėti iš arčiau. Parko įkūrėjas Slavomir Tabero jau daugiau nei 23 metus augina šiuos nuostabius paukščius ir dalinasi savo žiniomis su smalsiais lankytojais. Vaikai čia gali sužinoti, kaip pelėdos atrodo, kuo maitinasi, kaip lenda į lizdus ir daug kitų įdomių faktų. Be to, parko darbuotojai rengia edukacines programas, kuriose vaikai gali ne tik stebėti, bet ir pačiam dalyvauti. Prijaukintos pelėdos leidžia lankytojams jas paliesti ir net pačiam laikyti ant rankos!

Pelėdų parko tikslas - ne tik pramogauti, bet ir mokyti vaikus. Čia jie sužinos, kodėl svarbu saugoti pelėdas ir kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie jų apsaugos. Po vizito į parką vaikai išsiveš ne tik gražius prisiminimus, bet ir naujas žinias apie šiuos paslaptingus paukščius. Taigi, jei norite stebinti, mokytis ir praleisti laiką su šeima gamtoje, Pelėdų parkas yra puiki vieta aplankyti!

Miško g. 18, 13247 Rudamina


25. Paukščių kaimas

Įsivaizduokite magiškąją paukščių karalystę, kurioje sparnuotieji draugai kviečia mažuosius tyrinėtojus į nuostabų pasaulį. Paukščių kaimas, įsikūręs Aukštaitijos nacionaliniame parke, yra tikra rojaus kampelis vaikams. Čia jie gali stebėti įvairiausias paukščių rūšis, tyrinėti jų kiaušinius ir net išmokti rašyti žąsies plunksna - senovinį amžių senų meistriškumo būdą. O kas gali atsispirti milžiniškai kiaušinienės porcijai, iškeptai ant laužo ugnies? Tai ne tik skanu, bet ir smagu! Vaikai čia gali ne tik mokytis, bet ir smagiai praleisti laiką, tyrinėdami paukščių pasaulį. Paukščių kaimas yra puiki vieta, kurioje šeima gali mėgautis gamtos grožiu, mokytis ir smagiai praleisti laiką kartu.


26. Dino Amusement Park

Dino Amusement Park yra stebuklinga vieta, kurioje vaikai gali kelionės būdu grįžti į praeitį ir susitikti su milžiniškais dinozaurais. Šiame pramogų parke, kuris atgydo praeities epochas, vaikai gali stebėti realaus dydžio dinozaurų modelius, kurie dėka pažangios technologijos juda ir skleidžia garsus. Edukacinės stotelės suteikia galimybę sužinoti daugiau apie skirtingas dinozaurų rūšis, jų gyvenimo būdą ir evoliuciją. Be to, parkas siūlo įvairias atrakcijas, tokias kaip važiavimas dinozaurų karuselėje, ieškojimas fosilijų ar dalyvavimas interaktyviose edukacinėse programose. Dino Amusement Park yra puiki vieta šeimoms, kuriose vaikai gali mokytis, žaisti ir stebėti dinozaurus iš arti, o tėvai gali mėgautis kokybišku laiku su savo atžalomis.

Lentvario seniūnija Logistikos g. 4, Sausių kaimas, Trakų raj Karališkos kibininės teritorijoje, 21401 Sausiai


27. Labirintų parkas

Labirintų parkas yra nuostabi vieta, kurioje šeimos gali mėgautis ne tik gamtos grožiu, bet ir išbandyti savo orientacijos įgūdžius. Šis parkas siūlo įvairių sudėtingumo lygių labirintus, kurie yra sukurti iš augalų, medžių ar kitų gamtos elementų. Vaikai čia gali lavinti savo loginį mąstymą, stengdamiesi rasti išeitį iš sudėtingų takų. Be labirintų, parkas taip pat siūlo edukacines programas, žaidimus ir kitas pramogas, kurios padeda vaikams sužinoti daugiau apie gamtą ir aplinką. Ypač įdomu stebėti, kaip vaikai bendradarbiauja, siekdami įveikti labirintus ir išspręsti užduotis. Labirintų parkas yra puiki vieta šeimoms, kuriose tėvai ir vaikai gali praleisti kokybišką laiką kartu, mėgaujantis gamta ir išbandant savo gebėjimus.

Skapiškių k. 5, Anykščiai Skapiškių k, 29168


28. Europos parkas

Europos parkasyra tikras stebuklų rojus mažiesiems tyrinėtojams! Esantis vos už 20 km nuo Vilniaus, šis parkas suteikia galimybę vaikams pažinti meną ir gamtą vienoje vietoje. Čia jie gali ne tik žaisti ir bėgioti tarp įspūdingų skulptūrų, bet ir dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose. Europos parko teritorijoje yra specialiai vaikams skirtos erdvės, kuriose galima išmėginti įvairias menines veiklas, kurti savo skulptūras ar piešti. Be to, parko darbuotojai dažnai organizuoja temines ekskursijas, kurios padeda mažiesiems lankytojams geriau suprasti meną ir gamtos grožį. Vaikai taip pat mėgsta lankyti Europos žemyno geografinį centrą, kuris yra pažymėtas didžiuliu akmeniu. Čia jie gali pažaisti žaidimus, susijusius su geografija ir atrasti naujų dalykų apie mūsų žemyną. Europos parkas yra puiki vieta šeimoms praleisti kokybišką laiką kartu, mokytis ir smagiai leisti laiką atvirame ore.

Europos Parko g. 300, Joneikiškės, Vilniaus r., LT-15143


29. Rancho Pancho

„Rancho Pancho“ yra unikali vieta Rudaminoje, kurioje lankytojai gali panirti į Šiaurės Amerikos indėnų ir kaubojų kultūrą. Ši vieta ne tik siūlo įvairias pramogas, bet ir edukaciją apie indėnų gyvenimo būdą. Vaikai ir suaugusieji gali mėgautis įtraukiančiais žaidimais, tokiomis kaip šaudymas iš lanko, ieties mėtymas, kliūčių ruožas, piešimas ant veido ir rankdarbių dirbtuvės. Be to, lankytojai gali stebėti spalvingą kostiumų ir ginklų parodą, kuri atskleidžia indėnų kultūros subtilybes. Pasakojimai apie indėnų gyvenimą leidžia visiems persikelti į Šiaurės Amerikos Didžiąsias lygumas. O jei oras nepalankus, visos pramogos ir edukacinė programa vyksta pavėsinėje. Be to, „Rancho Pancho“ sodyboje gyvena nuostabios alpakos, kurias galima pamatyti ir paglostyti. Tai puiki vieta šeimai praleisti kokybišką laiką kartu, mokytis ir smagiai pramogauti.

Miško g. 20, Rudamina, Lithuania


30. Debesų ganykla

Esanti Dasionių kaime, „Debesų ganykla“yra žavinga vieta, kurioje gamta ir gyvūnai sudaro harmoningą derinį. Šiame jauname ūkyje gyvena du žirgai, du poniai ir du mieli triušiai. Nors gyvūnų kol kas nedaug, šeimininkai svajoja plėstis ir ateityje priglausti dar daugiau gyvūnų. Ūkio teritorijoje įrengta jauki pavėsinė su supynėmis, kurioje galima atsipalaiduoti. Laužavietėje galima pasigaminti maisto, o piešimo lenta su kreidelėmis suteikia galimybę išreikšti savo kūrybiškumą. Vaikams ypač patiks balansinis takas per pelkę, smėlio paplūdimys ir kūdra. „Debesų ganykla“ yra puiki vieta šventėms, gimtadieniams ar tiesiog ramiam poilsiui gamtoje. Svarbiausia, kad čia priimama tik po vieną svečių grupę, todėl lankytojai visada jaučiasi saugūs ir privačiai, mėgaudamiesi gamtos grožiu ir gyvūnų draugija.

Dasionių km., Vilnius, Lithuania

Taip pat įdomių veiklų vaikams galite rasti Facebook grupėje ką veikti Vilniuje: https://www.facebook.com/groups/ka.veikti.vilniuje

Vilnius, Lietuvos širdis, yra puiki vieta šeimoms su vaikais. Miestas siūlo įvairiapusių pramogų, nuo istorinių objektų, muziejų iki modernių pramogų parkų ir kūrybinių dirbtuvių. Čia kiekvienas mažasis tyrinėtojas ar smalsuolis ras tai, kas jam įdomu. Nors Vilnius garsėja savo istorija ir kultūra, jis taip pat yra pasirengęs pasitikti jauniausius lankytojus su daugybe edukacinių ir smagių užsiėmimų. Šiame straipsnyje aptarėme tik kelias iš daugelio pramogų, kurias Vilnius siūlo šeimoms, tad kiekvienas lankytojas gali atrasti tai, kas jam labiausiai patinka. Vilnius laukia Jūsų ir Jūsų šeimos – atraskite jo grožį ir įvairovę kartu!

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą