Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Garso instaliacija „Realybės kalbėjimas“ | Druskomanija 2022

Apie

Renginys įvykęs

Garso instaliacija „Realybės kalbėjimas“
Autorius: Roberto Becerra

APIE INSTALIACIJĄ
Speaking reality into existence. Visuomenė naudodama kalbą kuria ilgainiui išliekančią realybę. Atidžiai sekant vykstančius skirtingų požiūrių ir nuomonių susidūrimus dabartinėmis ar nesenstančiomis temomis, šiame kūrinyje materealizuojama komunikacijos problema. Problema, kuri, ko gero, niekada nebus išspręsta, tačiau nors trumpam pavysktančius komunikaciją ir sutarimą galime suprasti, pripažinti ir įvertinti.

Žvelgiant iš kūrinio perspektyvos, per kalbą išreiškiama nuolatinė ar dominuojanti realybė mums yra artimesnė, ji tampa labiau vietinė ar labiau suprantama. O koks yra garso vaidmuo ir koks jo ryšys su natūraliais modeliais? O kaipgi su muzika?

Kūrinys „Speaking reality“ yra garso instaliacija, susidedanti iš 6 garsiakalbių, padalintų į dvi grupes po tris, paslėptų už juodos ir baltos drobių ir pastatytų viena priešais kitą. Centre stovintis klausytojas girdės nedarnią, chaotišką ir nesuprantamą besikeičiančių kalbamų diskursų ir subtilių muzikinių motyvų kakofoniją.

Klausytojui artėjant prie vienos ar kitos pusės, tam tikri naratyvai ir/ar motyvai pamažu išryškės ir taps labiau suprantami. Tai tarsi komunikacijos ir skirtingų pasaulėžiūrų metafora.

Datos: 05.16-19 d. (imtinai)
Lankymo valandos: 12:00-19:00
Renginio vieta: Naktinis Vilniaus avilys (Vilniaus g. 22, Vilnius)
Lankymas NEMOKAMAS

--------
Šiuolaikinės muzikos festivalis
DRUSKOMANIJA 2022: NARATYVAI
--------
Festivalio organizatorius: Lietuvos kompozitorių sąjunga
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, LATGA