Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Užburtas Ratas

Informacija

Nemokamas Nemokamas:
Renginys Renginys:
Paroda
Vieta Vieta:
Antakalnio 24A
Vyksta Vyksta:
2022-09-17 - 2022-10-07

Apie

Neplauta stirta indų, ant viryklės piktai besispjaudantis puodas, ilgesingai skalbimo laukiantys nešvarūs rūbai, saulėje šokančių dulkių verpetai...Vos akimirkai namams suspindus katalogine švara, viskas kartojasi iš pradžių.
...
Visa gerkle plyšaujantis alkanas vaikas, skylės kelnėse ir murzinas valiūkiškai besišypantis veidas... Vos akimirkai glėbyje laikant mažą žmogų iš žurnalo viršelio, iskas kartojasi iš pradžių...

Į tas pačias kasdienybės žabangas įkliūva bet kuriame pasaulio krašte gyvenantis žmogus. Tiek siauruose Indijos skersgatviuose vaikus ganančios, tiek gausybe elektrinių buities pagalbininkų aptekusios moterys. Šį užburtą ratą juntame kiekvienas. Ratą, į kurį įsisukame sulig gimtimi, o jo galo patys ir nepajuntame. O gal jo ir nėra?

Multidisciplininio meno atstovės Aušros Kleizaitės kūriniai ir butas Antakalnyje kviečia jus pažvelgti į mūsų gyvenimus persmelkiantį užburtą ratą kaip į žaismui pasiduodantį meno kūrinį, kuriame indiškos buities elementai susilies su sodria praeitimi alsuojančio namo sienomis. Čia susipins skirtingų laikmečių ir kultūrų buitis, leidžianti pajusti kasdienio užburto rato universalumą bei savotišką žavesį. Čia susitiksite su atmosfera, retai besutinkama karštligiškai renovuojamuose namuose, su jausmu, kurį galima užčiuopti tik gausybę užburtų ratų mačiusiuose mūruose.
Kviečiame pajusti indiškos kasdienybės dvelksmą ir dalelę jo išsinešti su savimi!
Šis reiškinys duris atvers rugsėjo 17d. 17val.
Veiks iki Spalio 7d. (Darbo laikas: Trečiadienis – Penktadienis 14 – 19 val; Šeštadienis – Sekmadienis 12 – 19 val.)
Organizatorius: Azijos menų centras
Remėjai: Vilniaus miesto Savivaldybė
Šis renginys yra jubiliejinės ,,Vilnius 700'' programos dalis.