Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


UŽ GUDŲ LAISVĖS KOVOTOJUS!

Apie

Renginys įvykęs

2022 m. rugsėjo 24 d., šeštadienį, šv. Baltramiejaus bažnyčios šventoriuje, Užupyje, Vilniuje vyks labdaros koncertas, skirtas paremti Ukrainos ginkluotojų pajėgų (ZSU) Konstantino Kalinausko vardo tautinio baltarusių pulko karius.
Gudų savanoriai nuo pat Rusijos agresijos pradžios stojo su ginklu ginti Ukrainos nepriklausomybę ir laisvę, dažnai atsirasdami kovų įkarštyje ir aukodami brangiausią dalyką – savo gyvybes, nes puikiai supranta, kad jų gimtosios šalies likimas taip pat sprendžiasi šiame kare.
Būtent ten, Ukrainos fronte, dabar vyksta karinė kova tarp smurto ir baimės persmelktos po-sovietinės ideologijos ir demokratinių vertybių, kurių pagrindinis principas yra pagarba kiekvieno žmogaus teisėms, laisvei ir orumui.
Jie ten kovoja ir miršta už mūsų tautų laisvę, gindami ne tik Ukrainą, bet ir gindami visą Europos žemyną. Būdami čia, privalome juos visais įmanomais būdais remti, įskaitant jų pirminių poreikių patenkinimą.
Pačiame Vilniaus kūrybinio gyvenimo centre - Užupio Respublikoje – Lietuvos baltarusių parapijos šv. Baltramiejaus katalikų bažnyčios kieme vyks renginys, kuriame koncertuos baltarusių, lietuvių ir rusų muzikantai. Tikimės drąsūs ne vien žodžiais politikai tars savo žodį, palaikydami gudų laisvės kovotojus. Koncerto metu veiks rankdarbių mugė.
Aukos surinktos renginio metu ir po jo bus skirtos Konstantino Kalinausko vardo gudų pulkui remti ir humanitarinės pagalbos civiliams Ukrainos gyventojams siuntimui.
Sekite naujienas apie renginio programą renginio juostoje.