Atraskite įdomiausius renginius Vilniuje ir pasinerkite į sostinės kultūrinį gyvenimą. Nuo muzikos koncertų, teatro spektaklių iki festivalių ir parodų – čia rasite viską, kas suteiks jums nepakartojamų įspūdžių. Renginiai Vilniuje yra jūsų gidas po įsimintiniausius miesto įvykius!


„Dialogai su Čiurlioniu“ 2024 | Anastasia Stovbyr (Ukraina)

Apie

Renginys įvykęs

M. K. Čiurlionio namuose ketvirtus metus vykdomas muzikinis projektas „Dialogai su Čiurlioniu“, inicijuojantis užsienio šalių atlikėjų įsitraukimą į Lietuvos muzikos pasaulį, kviečia į ukrainiečių pianistės Anastasios Stovbyr rečitalį.

Gegužės 1 d., trečiadienį, 16 val. pirmą kartą M. K. Čiurlionio namuose pasirodysianti atlikėja yra M. Lisenko konservatorijos Poltavoje, P. Čaikovskio konservatorijos Kijeve ir G. Verdi konservatorijos Turnė auklėtinė. Daugelio tarptautinių konkursų laureatė, rengianti pasirodymus solo, su įvairiais orkestrais bei kameriniais ansambliais, šį kartą išskirtinai M. K. Čiurlionio namų prašymu parengtą koncertinę programą, į kurią įtraukti ir M. K. Čiurlionio kūriniai, atliks Vilniaus publikai.

Trečiadienio vakarą A. Stovbyr klausytojus kvies į muzikinį nuotykį, kuris prasidės šiaurėje ir baigsis rytuose. Šiam koncertui paruoštos miniatiūros supažindins klausytoją su amžino įšalo žemėmis Grenlandijoje, įvairiais takais ir takeliais tarp kalnų ir upelių, žvaigždėtu dangumi ir planetomis. Didžioji programos dalis apjungia žmogaus refleksiją, amžinas ir sakralias žmogui temas.

Pianistė skambins M. K. Čiurlionio muzikinius opusus, jo eskizų įkvėptus A. Šenderovo kūrinius bei šiuolaikinių Ukrainos kompozitorių Valentyno Silvestrovo, Alexey‘aus Shmurako, Mykhailo Chedryko ir Vitalio Vyshynskio kompozicijas. Prasminga, kad vakaro programą vainikuos M. K. Čiurlionio „Viešpaties Angelo preliudas“.

Koncertas nemokamas, be išankstinės registracijos.
Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Partneris knygynų tinklas VAGA.