Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Dialogai su Čiurlioniu | Jungtinis styginių kvartetas „ČiurLys“

Apie

Renginys įvykęs

Lapkričio 3 d. 18 val. trečiasis ciklo „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertas ne tik tiesiogiai atlieps šių dienų situaciją, bet tuo pačiu atvers ir nepažintas kultūros paraleles.

M. K. Čiurlionio namų pastangomis suburtas styginių kvartetas „ČiurLys“ – Nikita Nekh, smuikas (Ukraina), Natalia Radkova, smuikas (Ukraina), Ugnė Gaučiūtė, altas (Lietuva) ir Gaudas Paulius Krištaponas, violončelė (Lietuva) – atliks Ukrainos nacionalinės kompozicinės mokyklos pradininko Mykola Lysenko ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio styginių kvartetus.

Šioje programoje pristatomi dviejų šalių – Lietuvos ir Ukrainos – nacionalinių kompozitorių styginių kvartetai, kuriuos jie, Lysenko ir Čiurlionis, sukūrė studijuodami Leipzigo konservatorijoje pas tą patį kompozitorių ir pedagogą Karlą Reinekę. Programoje taip pat yra pristatoma Lietuvos ir Ukrainos gimininga padėtis XIX-XX amžiaus sandūroje ir pasakojama apie abiejų tautų kultūrinio atgimimo pirmuosius daigus, abiejų kultūrų atsigręžimą į tautosaką bei liaudies dainas. Koncerto metu klausytojams bus suteikiama puiki proga išgirsti dviejų tautų kultūrinės savimonės aušroje gimusius opusus.

Programa:

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911)
Styginių kvartetas c-moll
Allegro moderato
Andante
Menuetto

Mykola Lysenko (1842–1912)
Styginių kvartetas d-moll
Allegro non tanto
Adagio cantabile
Menuetto. Allegretto Scherzando

Atlikėjai:
1 smuikas – Nikita Nekh (Ukraina)
2 smuikas – Natalia Radkova (Ukraina)
Altas – Ugnė Gaučiūtė
Violončelė – Gaudas Paulius Krištaponas

Koncertą veda Rokas Zubovas.

Koncertas nemokamas.
Durys atidaromos 20 min. prieš koncertą.
Išankstinė registracija nevykdoma.
Prasidėjus koncertui, vėluojantys klausytojai neįleidžiami.