Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Koncertas „Šv. Kalėdų belaukiant“ | „Muzikos valanda“ Šv. Jonų bažnyčioje

Apie

Renginys įvykęs

Gruodžio 17 d., šeštadienį, 18 val. vargonų muzikos mylėtojai yra kviečiami į Vilniaus universiteto (VU) vargonų studijos „Unda Maris“ Adventinės ir Kalėdinės muzikos koncertą „Šv. Kalėdų belaukiant“ VU Šv. Jonų bažnyčioje.

2011 metais susikūrusio kolektyvo įdėja yra suvienyti Vilniaus universiteto bendruomenėje esančius vargonų muzikos mylėtojus. Pavadinimą „Unda Maris“ parinko VU vargonininkė Dr. Aušra Motūzaitė-Pinkevičienė. Tai yra vienas gražiausių didžiausių Lietuvos vamzdinių vargonų, esančių VU Šv. Jonų bažnyčioje registrų, imituojantis jūros bangavimą.

Per dešimt metų vargonų studijoje grojo įvairiausių specialybių ir profesijų VU studentai, dėstytojai, darbuotojai ir alumnai - filologai, fizikai, chemikai, medikai, istorikai, matematikai, geografai, teisininkai ir kt.

„Unda Maris“ nariai mielai groja Adventinius bei Kalėdinius barokinius bei romantinius kūrinius, taip pat mylimiausias Kalėdines giesmes. Muzikavimas studijoje „Unda Maris“ padeda studentams bei kitiems VU bendruomenėms nariams pailsėti nuo kasdienių mokslų ir darbų, bei panirti į kerinčią vargonų garsų jūrą.

Šis renginys yra VU Kultūros centro organizuojamo ciklo „Muzikos valanda VU Šv. Jonų bažnyčioje“ dalis. Ciklo organizatoriai siekia supažindinti klausytojus su daugiau kaip 2000 metų istoriją turinčiu Muzikos instrumentų karaliumi, didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento grožį ir itin plačias galimybes bei siūlo pasižiūrėti nemokamą video ekskursiją po VU Šv. Jonų bažnyčios vargonus.