Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   „Duo Zubovas“ koncertas | Claude Debussy ir Maurice Ravel muzika fortepijonui keturioms rankoms

Apie

Renginys įvykęs

Kovo 20 d., sekmadienį, 15 val., Tarptautinės frankofonijos dienos proga, M. K. Čiurlionio namuose skambės dviejų Čiurlionio amžininkų, prancūzų kompozitorių Maurice Ravel ir Claude Debussy, kūriniai fortepijonui keturioms rankoms.

Į koncertą pakvies šiemet 25-ąjį savo fortepijoninio dueto koncertinį sezoną pažymintys pianistai Sonata Deveikytė-Zubovienė ir Rokas Zubovas (DUO ZUBOVAS).

Maurice Ravel siuita „Mano motina žąsis“ („Ma mere l‘oye“) nukels klausytojus į fantastinį pasakų pasaulį, o Claude Debussy „Trys eskizai simfoniniam orkestrui „Jūra“ („La mer“), kuriuos fortepijonui keturioms rankoms adaptavo pats kompozitorius, panardins į didingą jūros stichiją.

Fantastinis pasakų pasaulis ir gamtos stichijos, dvi labai svarbios Čiurlionio kūrybos erdvės, susipins jo amžininkų prancūzų kompozitorių kūriniuose.

Koncerto programa:

MAURICE RAVEL (1875 – 1937)

Ma mère l’Oye
Pavane de la Belle au bois dormant: Lent
Petit Poucet: Très modéré
Laideronnette, impératrice des pagodes: Mouvt de marche
Les entretiens de la belle et de la bête: Mouvt de valse très modéré
Le jardin féerique: Lent et grave

CLAUDE DEBUSSY (1862 – 1918)
La mer, trois esquisses symphoniques pour orchestre
„De l’aube à midi sur la mer“ – très lent – animez peu à peu
„Jeux de vagues“ – allegro (dans un rythme très souple) – animé (do dièse mineur)
„Dialogue du vent et de la mer“ – animé et tumultueux – cédez très légèrement (do dièse mineur)

Sonata Deveikytė-Zubovienė ir Rokas Zubovas, fortepijoninis duetas

DUO ZUBOVAS – pianistai Sonata ir Rokas Zubovai pradėjo groti kartu 1997 metais. Abu pianistai, tarptautinių konkursų laureatai, muziką studijavo Lietuvoje (Lietuvos muzikos akademijoje), Šveicarijoje (Heinricho Neihauzo institute, Ciūriche) ir JAV (De Paul universitete, Čikagoje) pas pianistus Povilą Stravinską, Jurgį Karnavičių, Esterą Elinaitę, Andrių Kuprevičių, Edvardą Auerį bei Dmitry Paperno. Prieš kelis metus puikaus įvertinimo susilaukė jų įrašyta kompaktinė plokštelė „Prancūziški žaidimai”, o po koncerto su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru, kuriame jie atliko Brahmso amžininko vokiečių kompozitoriaus Max Bruch koncertą dviems fortepijonams ir orkestrui, muzikos kritikė apibendrino:„Nuskambėjus paskutiniams akordams abejonių neliko: didieji vakaro romantikai – Sonata ir Rokas Zubovai.”

Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos.

Viso renginio metu vyresni nei 6 metų amžiaus asmenys privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius, priglundančius prie veido ir visiškai dengiančius nosį ir burną.

Organizatorius:
M. K. Čiurlionio namai

Partneriai:
Prancūzų institutas Lietuvoje (Institut francais de Lituanie)
VšĮ „Impetus musicus“ (Nepaklusnieji)