Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


„Lenkiški dialogai“: Kšyštof Markevič (fortepijonas)

Informacija

Nemokamas Nemokamas:
Renginys Renginys:
Koncertas
Data Data:
Ketvirtadienis, Birželis 22, 2023
Vieta Vieta:
M. K. Čiurlionio namai, Savičiaus g. 11, Vilnius
Pradžia Pradžia:
18:00 val.

Apie

„Skambantis Čiurlionio Vilnius“ – septynios muzikinės dovanos Vilniaus miestui. ANTRA DOVANA – „Lenkiški dialogai“.

Birželio 22 d., ketvirtadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose antrąją muzikinio ciklo „Skambantis Čiurlionio Vilnius“ dovaną Vilniaus miestui įteiks jaunosios kartos pianistas Kšyštofas Markevičius.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) bei Varšuvos muzikos akademijos absolventas atliks koncertinę programą „Lenkiški dialogai“, kurioje susipins kompozitorių Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Fryderyko Chopino, Karolio Szymanowskio mazurkos ir preliudai.

Stilistiškai artimos M. K. Čiurlionio ir F. Chopino mazurkos atskleis mūsų kūrėjo lenkiškąją tradiciją, studijų Varšuvoje metu vyravusias nuotaikas, nugulusias popieriuje natų pavidalu. Programoje taip pat suskambs trys preliudai viena tema „Halkai“, kurie yra tarsi atsisveikinimas su šiuo miestu, kur Čiurlionis praleido savo jaunystės, meilės ir kūrybinių siekių metus. „Lenkiškus dialogus“ papildys kompozitoriaus Karolio Szymanowskio ankstyviausias kūrinys Preliudai op. 1 – miniatiūrų ciklas, užbaigtas dar iki studijų Varšuvoje. Preliudai pasižymi lyrine ir melancholine nuotaika, juose juntama Chopino įtaka bei pastebimos šiuolaikinės muzikos tendencijos, siejamos su Aleksandro Skriabino kūriniais.

Programos vardikliu neabejotinai galima vadinti Chopino kūrinius, turėjusius įtakos tiek Čiurlionio, tiek Szymanowskio kūrybai, ypatingai ankstyvajai, todėl koncerte skambėsiantys Polonezas Nr. 2 es-moll, op. 26 ir „BaladėNr. 4 f-moll, op. 52 simbolizuos šių kompozitorių meninį artumą ir bendras muzikines inspiracijas.

Įėjimas laisvas.

Plačiau ➤ https://bit.ly/antra_dovana