Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Kalniukas

Apie

Renginys įvykęs

Geriausia 2018 metų teatrinio Rusijos sezono pjese tituluojamas dramaturgo Aleksejaus Žitkovskio „Kalniukas“ prisiliečia prie ypač jautrios „mažų“ žmonių ir jų kasdienio heroizmo temos.

Pagrindinė pjesės herojė Nastia – jauna vaikų darželio auklėtoja, kasdien susidurianti su absurdiška kasdienybe. Jauna moteris išmoko būti kovotoja, gebančia išgyventi šaltame ir reikliame pasaulyje. Viskas keičiasi jos rūsčiai širdžiai susidūrus su tikra anomalija, rusiškai gerai kalbėti net nemokančiu berniuku Ozodu iš svetimtaučių šeimos. Nastios dalykiškumas ir agresyvumas transformuojasi į motinišką švelnumą, atsibunda humaniško požiūrio į žmogų instinktas. Bet ar gali šiame pasaulyje išgyventi humanistas?

Sąmoju, ironija išsiskiriančiuose A. Žitkovskio dialoguose rutininė kasdienybės agresija, neviltis susiduria su egzistenciniu heroizmo ir meilės ilgesiu. Rusijos teatro kritikas Pavelas Rudnevas teigia: „Iš Nižnevartovsko kilusio autoriaus pjesė savo struktūra primena šventųjų kankinių gyvenimo aprašymą. Čia su didžiule aistra nepakeliamos realybės liepsnose grumiasi, lydosi ir transformuojasi mažas, herojiškas žmogus, susikuriantis naują charakterį ir naujas vertybes.“

Kūrybinė grupė:
Režisierė – Lera Surkova
Dailininkė – Giedrė Brazytė
Kompozitorė – Olia Krikova
Choreografas – Gytis Ivanauskas
Šviesų dailininkas – Jurgis Latonas
Videoprojekcijų dailininkas – Džiugas Katinas
Režisierės asistentas – Algimantas Kvietkauskas

Vaidina:
Nastia – Juliana Volodko
Olegas – Aleksandr Kanajev
Zulfija Faridovna – Anžela Bizunovič
Muzikos mokytoja Marina – Jekaterina Makarova
Kiemsargis; Ozodo dėdė – Jurij Ščiuckij
Žana Borisovna – Jevgenija Rusakova
Ozodas – Maksim Tuchvatulin
Dima – Artur Svorobovič
Auklėtojos padėjėja – Jelena Orlova
Dimos mama – Jevgenija Karpikova
Vaikai: Aleksandr Kanajev, Jevgenija Karpikova; LMTA II vaidybos kurso studentai: Martynas Baranauskas, Inga Juškevičiūtė, Rokas Pijus Misiūnas, Robertas Petraitis, Urtė Povilauskaitė.