Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


JAUNA MUZIKA 2023 | DAUGIABALSIS MONOLOGAS

Apie

Renginys įvykęs

Šis pasirodymas abiem atlikėjams itin asmeniškas. Po pertraukos susitikę scenoje jie, tikėtina, muzikuodami prisilies prie įvairių temų: erdvė, atstumas, miestas, žmogiškieji ryšiai, siekio bendrybė. Visa tai bus pateikta per nenuspėjamą improvizaciją nebylių vaizdų fone – vaizdų to, ką jiedu šiuo metu yra praradę. O gal jųdviejų susitikimas virs pokalbiu – dviem vienas kitą papildančiais monologais?

Anksčiau jie, muzikuodami drauge, rinkdavosi intymią aplinką, tarsi ketindami groti vienas kitam, ir kaskart stebindavo gebėjimu perteikti savo vidinę esybę be žodžių, tad klausytoją jų muzika visuomet skatindavo susimąstyti.
Šįsyk Viktoro ir Maksimo pasirodymas irgi bus pagrįstas improvizacija. Pasak vieno jų, jiedu tarsi Don Kichotai susitinka ir kovoja su drakonais ritmiškame triukšme, kurį palieka traukinys, evakuojantis nuo karo bėgančius žmones. O antrasis mano, kad... Tai sužinosime koncerte.

Atlikėjai:
Maksimas Kolomijetsas (Ukraina)
Viktoras Rekalo (Ukraina)

Jauna muzika – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus. Šiais metais festivalio tema – BŪTI šalia, todėl kiekvienas programos dėmuo vienaip ar kitaip – per kūrinius arba jų atlikėjus – jungia bent dvi kaimynines šalis. Kaip visuomet, stengtasi įtraukti ne tik muziką, bet ir kitas meninės kūrybos sferas, pateikti plačią žanrų, stilių ir techninių sprendimų paletę.