Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Styginių kvarteto „ČiurLys“ koncertas Naujojoje Vilnioje

Apie

Renginys įvykęs

Lapkričio 8 d. 18 val. Naujosios Vilnios kultūros centre (Gerovės g. 1, Vilnius) vyks M. K. Čiurlionio namų projekto „Dialogai su Čiurlioniu“ koncertas.

Pradėdami partnerystę su Naujosios Vilnios kultūros centru, M. K. Čiurlionio namai kviečia į specialiai šiam projektui susikūrusio styginių kvarteto „ČiurLys“ koncertą. Du kvarteto nariai – lietuviai, kita kvarteto pusė – nuo karo bėgę ir Lietuvoje darbus suradę ukrainiečiai. Ne mažiau simboliška ir koncerto programa – Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir Mykola Lysenko – abu savo šalių profesionaliosios muzikos pradininkai, abu kelių dešimtmečių skirtumu mokėsi Leipcigo muzikos akademijoje, abu po studijų grįžo į savo tėvynes ir padėjo profesionaliosios muzikos pamatus. Šiame koncerte bus galimybė išgirsti abiejų šių kūrėjų styginių kvartetus vieno vakaro metu.

Programa:

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911)
Styginių kvartetas c-moll
Allegro moderato
Andante
Menuetto

Mykola Lysenko (1842–1912)
Styginių kvartetas d-moll
Allegro non tanto
Adagio cantabile
Menuetto. Allegretto Scherzando

Atlikėjai:
1 smuikas – Nikita Nekh (Ukraina)
2 smuikas – Natalia Radkova (Ukraina)
Altas – Ugnė Gaučiūtė
Violončelė – Gaudas Paulius Krištaponas

Koncertą veda Rokas Zubovas.

Koncertas nemokamas.

Organizatorius:
M. K. Čiurlionio namai Vilniuje

Partneris:
Naujosios Vilnios kultūros centras

Rėmėjas:
Lietuvos kultūros taryba

Projektu „Dialogai su Čiurlioniu“ M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siekia įtraukti užsienio šalių atlikėjus į Lietuvos muzikos pasaulį: įtraukdami Čiurlionio kūrinius į savo repertuarą, menininkai garsina mūsų šalies kultūrą ir, žinoma, didį kūrėją. Tai vienas pagrindinių žingsnių, siekiant išlikti aktualiais ir būti matomais už tėvynės ribų, o muzika – tai viena universaliausių kalbų, leidžiančių šiuos tikslus įgyvendinti. Kaip yra sakęs pats Čiurlionis, „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Įgyvendinant projektą siekiama, kad Čiurlionio kūrybos interpretacija sulauktų kuo daugiau tarptautinių refleksijų.