Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   „Ąžuoliniai berželiai“ | Druskomanija 2022

Apie

Renginys įvykęs

Multiinstrumentalistinis trio „Ąžuoliniai berželiai“

Druskomanijos festivalio atviro kvietimo metu buvo atrinkti trijų kompozitorių – Mato Šablauskio, Cuiqi Wang ir Austėjos Marijos Kimbartaitės kūriniai, kurių premjeras galėsite išgirsti šio pasirodymo metu!

>Programoje<
Matas Šablauskis – „5:3“ (2022)
Cuiqi Wang – „Pas“ (2022)
Austėja Marija Kimbartaitė – „Mad people diary“ (2022)
Arnas Mikalkėnas – „High Low“
Tomas Razmus – „Trakšt“

APIE ATLIKĖJUS
„Ąžuoliniai berželiai“ tikriausiai yra multiinstrumentinis trio, kuriame kiekvienas iš narių yra meno vadovas. Analogų šalyje neturintis derinys be tradicinių instrumentų į savo pasirodymus įjungia kartu ir labai netradicinius. „Ąžuoliniai berželiai“ turi ilgametę grojimo kartu patirtį, todėl puikiai pažįsta kiekvieno individualų tembrą ir ritmą. Grupė aktyviai koncertuoja tiek Lietuvoje, tiek Europos šalyse.“

>Tomas Razmus (altinis, tenorinis saksofonai, trimitas, bosinis klarnetas)
>Simonas Kaupinis (tūba, trombonas)
>Arnas Mikalkėnas (perkusija, fortepijonas, akordeonas)

APIE KŪRINIUS

Matas Šablauskis – 5:3 (kompozicija multiinstrumentiniam trio ir fiksuotai elektronikai)
Kūrinio idėja įkvėpta Kazio Varnelio optinio meno paveikslų. Pavadinime esančių skaitmenų 5 ir 3 poliritmija kūrinyje susipina į pulsuojančią kaskadą.

Cuiqi Wang – Pas
Šis kūrinys – bandymas per pasyvumą atrasti prasmę. Laisvi ir slenkantys motyvai, priklausomai nuo atlikėjų, kuria atsitiktinumą, kuris po kurio laiko vėl įsilieja į bendrą visumą. Joje, atrodo, nėra griežto tikslumo, tačiau palikti „rėmai“ leidžia orientuotis šiame garsų debesyje. Natos partitūroje tik suteikia apytikslią kryptį, o patį kūrinio judėjimą apibrėžia atlikėjai.

Austėja Marija Kimbartaitė – Mad people diary
Kūrinys Mad people diary (2022) skirtas „Ąžuolinių berželių“ trio. Instrumentuotė – alto saksofonas, tūba ir perkusija. Kompozicija susideda iš 27 smulkių paveikslų, pasižyminčių greita bei radikalia nuotaikų kaita, kuri tarsi imituoja vidinę žmogaus beprotybę bei blaškymąsi. Tam tikrose dalyse naudojami balso ir/arba judesio elementai. Mad people diary – tai grafinės bei tradicinės notacijos kombinacija, kurios dėka stengiamasi išvengti tam tikrų muzikinių „rėmų“, taip suteikiant atlikėjams laisvę pažvelgti į interpretacinį, improvizacinį momentą.

Durys: 18:30
Renginio pradžia: 19:00
Renginys NEMOKAMAS
--------
Šiuolaikinės muzikos festivalis
DRUSKOMANIJA 2022: NARATYVAI
--------
Festivalio organizatorius: Lietuvos kompozitorių sąjunga
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, LATGA