Atraskite įdomiausius renginius Vilniuje ir pasinerkite į sostinės kultūrinį gyvenimą. Nuo muzikos koncertų, teatro spektaklių iki festivalių ir parodų – čia rasite viską, kas suteiks jums nepakartojamų įspūdžių. Renginiai Vilniuje yra jūsų gidas po įsimintiniausius miesto įvykius!


Žaižaruojančių žiežirbų žaismas: LIETUVOS ŽIEŽIRBOS

Informacija

Renginys:
Koncertas
Data:
Antradienis, Balandis 9, 2024
Pradžia:
19:00 val.
Pirkti internetu:

Apie

2-asis Vilniaus Rotušės Muzikos Festivalis 2024
Balandžio 9 d. 19 val.

LIETUVOS ŽIEŽIRBOS
Fortepijonų ir pianistų fiesta

Milda Marija Kiškūnaitė - Augustas Navickas - Ivona Šulc
Simonas Poška - Aronas Ruminas - Guoda Gedvilaitė

I DALIS
J. S. Bach - Preliudija d-moll
F. Spindler - Sonatina
B. Dvarionas - Valsas g-moll
T. Schmidt-Kapfenburg - Trys pjesės
J. Andrejevas - Mini koncertas C-Dur
Atlieka: IVONA ŠULC

______________________

B. Dvarionas - valsas ekspromtas „Praeities akimirka“
M. K. Čiurlionis - Valsas
F. Chopin - Valsas e-moll op. psth. (1830)
E. Grieg Du norvegų šokiai nr. 2, nr. 3
Atlieka: AUGUSTAS NAVICKAS

________________________

L.van Beethoven - Sonata c-moll op.10 nr.1, I d.
M.Moszkowski - Žiežirbos op.36, nr.6
F.Chopin - Fantazija - ekspromtas cis-moll op.66
W.A.Mozart / F.Say - „Alla Turca“
Atlieka: ARONAS RUMINAS

_________________________

B. Dvarionas - Etiudas ir Ekspromtas
J. Andrejevas „Lemtis“
C. Debussy - Siuita "Pour le piano"
Prelude – Sarabande – Toccata
Atlieka: MILDA MARIJA KIŠKŪNAITĖ

II DALIS
J. Haydn - Sonata C-dur, Hob. XVI: 35
F. Liszt - Vengriška Rapsodija Nr. 6
Olivier Messiaen - Iš Vingt Regards sur l’Enfant-Jésus (Dvidešimt žvilgsnių į kūdikėlį Jėzų)
I. Regard du Père (Tėvo žvilgsnis)
X. Regard de l’Esprit de joie (Džiaugsmo Dvasios žvilgsnis)
Atlieka: SIMONAS POŠKA
C. Saint-Saens - Dance Macabre
Atlieka: SIMONAS POŠKA ir GUODA GEDVILAITĖ

___________________

A. Lavignac – Gallopp Marche
Atlieka: ARONAS RUMINAS, MILDA MARIJA KIŠKŪNAITĖ,
AUGUSTAS NAVICKAS ir GUODA GEDVILAITĖ

___________________________

Lietuvos žiežirbos yra mūsų talentingas Lietuvos jaunimas.
Šiame žaismingame jaunimo koncerte pasirodys šeši muzikai, kuriuos visus jungia vienas dalykas. Koks?
Būtinai papasakosime jums apie tai koncerto metu.

Šalčininkų žvaigždutė - IVONA ŠULC
mokosi skambinti fortepijonu nuo 6 metų, o būdama 9-erių jau pirmą kartą grojo su orkestru. Ivona yra apdovanota Šalčininkų rajono mero padėkos raštu ir medaliu už Šalčininkų rajono vardo garsinimą meno srityje. 2024 m. vasario 18 d. ji dalyvavo Nacionaliniame Balio Dvariono konkurse ir pelnė laureatės vardą, taip pat laimėjo specialųjį prizą už geriausią šiuolaikinio kompozitoriaus kūrinio atlikimą.

Klaipėdos vėjas - ARONAS RUMINAS
pradėjo mokytis Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimmazijos mokytojos Valdonės Kučinskienės fortepijono klasėje būdamas 7- erių metų. Jau nuo antros klasės pradėjo dalyvauti tarptautiniuose meistriškumo kursuose, o šiandien jo biografijoje laimėtų net 16 respublikinių ir tarptautinių konkursų.Vaikinas labai draugiškas, komunikabilus ir labai mėgstantis koncertuoti.

Kauno ugnis - MILDA MARIJA KIŠKŪNAITĖ
fortepijonu pradėjo groti nuo 5 metų. Jos muzikinis kelias prasidėjo Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje pas mamą, mokytoją Aušrinę Kiškūnienę. Jau nuo 1 klasės Milda Marija pradėjo dalyvauti daugelyje respublikinių ir tarptautinių konkursų, tapo daugelio konkursų laureate. Tarp naujausių pasiekimų - Tarptautiniame muzikos konkurse “Muzika be sienų” laimėta I vieta bei Tarptautiniame F.Liszto jaunųjų pianistų konkurse Weimare pelnytas specialusis prizas ypač gabiam dalyviui. Šiuo metu Milda Marija Kiškūnaitė mokosi Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje mokytojo Motiejaus Bazaro klasėje.

Druskininkų valsų valdovas - AUGUSTAS NAVICKAS
baigė Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklą pas mokytoją Noną Kalvaitienę ir šiuo metu tęsia studijas J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje profesoriaus Roko Zubovo klasėje. Vaikinas labai temperamentingas ir labiausiai myli Muziką.

Vilniaus pasididžavimas - SIMONAS POŠKA
2023 m. IX tarptautiniame M. K. Čiurlionio pianistų konkurse buvo apdovanotas II-ąja vieta bei specialiuoju prizu, skiriamu aukščiausią vietą užėmusiam lietuviui. Simonas Poška nuo 2008 iki 2020 m. mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, pas mokytoją Eglę Jurkevičiūtę-Navickienę, o nuo 2020 m. studijuoja Hanoverio aukštojoje muzikos, teatro ir medijų mokykloje, prof. Roland Krüger fortepijono klasėje. Simonas buvo apdovanotas LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės už Lietuvos vardo garsinimą tarptautiniuose konkursuose, o Vilniaus miesto savivaldybė pianistui suteikė Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimą už įsimintinus pasiekimus muzikoje.

Žiežirbų gaudytoja - GUODA GEDVILAITĖ
Vilniaus miesto savivaldybė bei Vilniaus Rotušės valdyba Guodai Gedvilaitei suteikė atsakomybę ir garbę išrinkti koncertinį fortepijoną sostinės Rotušės salei. Taip svajonė virto realybe, dabar salę puošia ne tik pasaulinio lygio koncertinis fortepijonas, tačiau Guoda galėjo realizuoti savo svajonę - pirmąjį savo festivalį, kurį pavadino garbingai - Vilniaus Rotušės Muzikos Festivalis ir žaismingai „Žaižaruojančių žiežirbų žaismas“. Festivalis jau antrus metus kviečia vilniečius ypatingiems jaunatviškiems susitikimams ir pripildo Rotušės salę naujomis idėjomis ir magiškais muzikos garsais.

Pirmuosiu muzikos žingsnius Guoda žengė Druskininkų muzikos mokykloje. Muziką pažinti išmokė pirmoji mokytoja Olga Skairienė, muziką pamilti, ją suprasti ir atlikti mokė profesorė Veronika Vitaitė M.K.Čiurlionio Menų Gimnazijoje bei Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje Vilniuje. Pasak profesorės, “Guoda pasižymėjo nepaprastu darbštumu, paklusnumu, imlumu, mandagumu, atsidavimo specialybei ir pašaukimo iš aukščiau darna. Guoda - gimusi groti“. Nuo 2002 m. lietuviškoji “Clara Schumann” dėsto Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos mokykloje, kurioje studijavo ir veda tarptautinius meistriškumo kursus Lietuvoje ir Vokietijoje.