Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Nemokama Žolinės ekskursija "Vasaros žiedai"

Apie

Renginys įvykęs

Vasarai įsibėgėjus ir pasipuošus ryškiausiomis spalvomis bei subrandinus gausų derlių, mūsų protėviai rinkdavosi švęsti Žolines – magišką žydėjimo, gausos ir derliaus šventę, padėkodami Žemei maitintojai, apdovanojusiai gausiu derliumi. Buvo tikima, kad tiems, kurie neateis į Žolinės šventę, metai turtingi ir gausūs nebus. Tad jei norite pasirūpinti savo gerove ateinantiems metams - rugpjūčio 15-ąją skubėkite prisiminti Žolinės tradicijų kartu su Vivid Vilnius nemokamoje ekskursijoje „Vasaros žiedai“!

Ekskursijos metu pasmalsausime, kas gi per šventė yra Žolinės, ir pakeliausime žolynų, gėlynų, sodų ir kitų derliaus vietų keliais senajame Vilniuje, susipažinsime su augalais, kuriais Vilnius garsėjo kadaise ir kuriais yra garsus šiandien. Taip pat sužinosime, kaip mūsų protėviai šventė Žolines: kokie yra seniausi papročiai, ką būtina padaryti per Žolines, kad visi likę metai būtų sotūs ir turtingi. Pasidomėsime, kaip Žolinė yra susijusios su Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena ir kaip pastarąją šventę švenčia krikščioniškasis pasaulis.

Ekskursijos maršrutas vingiuos po žaliausias ir vaizdingiausias Vilniaus vietas – Šventaragio slėnį, Bernardinų soda, Kalnų parka ir Vilnios pakrantę. Pasivaikščiojimą baigsime ant Trijų kryžių kalno, kur galėsite pasigėrėti nuostabaus grožio Vilniaus senamiesčio panorama! Pats vasaros įkarštis – puikus metas pasigėrėti vasaros žiedais apsipylusio žaliojo Vilniaus panorama!

Vivid Vilnius kviečia vilniečius ir miesto svečius prisiminti gražiausias Žolinės tradicijas ir sudalyvauti nemokamoje ekskursijoje „Vasaros žiedai“!

Ekskursijos metu bus lankomos šios vietos:
- Karaliaus Mindaugo paminklas; - Šventaragio slėnis; - Bernardinų sodas; - Vilnios slėnis; - Kalnų parkas (Bekešo, Stalo, Plikasis/Trijų kryžių kalnas).

Ekskursija vyks: rugpjūčio 15 d. 11.00 val. ir 13.00 val.

Ekskursija nemokama, tačiau tik Jūsų palaikymas arbatpinigių forma, skatins organizuoti tokias ekskursijas.