Atraskite įdomiausius renginius Vilniuje ir pasinerkite į sostinės kultūrinį gyvenimą. Nuo muzikos koncertų, teatro spektaklių iki festivalių ir parodų – čia rasite viską, kas suteiks jums nepakartojamų įspūdžių. Renginiai Vilniuje yra jūsų gidas po įsimintiniausius miesto įvykius!


Vakarai su filmų režisieriumi Oleksandru Dirdovskiu

Apie

Renginys įvykęs

Filmo „Orvidų sodybos medinės skulptūros. Lietuviškas aware“ peržiūra
Sausio 26 d. 18 val.

Audiovizualinis koncertas „Palaimintų salų niekieno sniegas“
Vasario 2 d. 18 val.

Filmo „Orvidų sodybos medinės skulptūros. Lietuviškas aware“ peržiūra
Sausio 26 d. 18 val.

Tai jau ketvirtasis filmų kūrėjo iš Ukrainos Oleksandro Dirdovskio filmas, skirtas įmažinti skulptoriaus Viliaus Orvido asmenybę bei jo palikimą. „Filmo siekis buvo parodyti Viliaus Orvido sodybos skulptūrų ir jo bičiulių, kūrusių kartu daugelį metų, likimo linijas ir kontūrus. Norėjosi papasakoti apie V. Orvido bendraminčius, menininkus, skulptorius: Rimą Salį, Dominyką Čepą, Modestą Grigaliūną, Adolfą Teresių, Henriką Ratautą, Gediminą Radzevičių. Bandėme nufilmuoti ne tik išlikusias skulptūras, bet pagauti ir prarastųjų šešėlius. Įsižiūrėję į Orvidų sodybos medinius kūrinius, jaučiame Tiesos paprastumą, amžinumą laikinume, lacrimae rerum (lot. - verkiančius daiktus). Pavergia netobulas grožis ir nerimas, kad nepajėgiame išsaugoti daugelio skulptūrų, o prislopintas jų gelmių grožis jau beišeinąs į nebūtį”, - sakė filmo režisierius ukrainietis Oleksandras Dirdovskis, kuris dar prieš 30 metų susidomėjo Viliaus Orvido kūryba. Ją reflektuojant, Ukrainoje ir Lietuvoje O. Dirdovskis sukūrė 9 videoinstaliacijas.
Seanse dalyvaus filmo autorius.
Įėjimas nemokamas.

Audiovizualinis koncertas „Palaimintų salų niekieno sniegas“
Vasario 2 d. 18 val.

Prieš 100 metų, kai kinas buvo nebylus, kino teatrų salėse skambėjo daug savitos muzikos, kurią atlikdavo pavieniai taperiai (pianistai) ar net orkestras. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje rengiamame muzikiniame kino seanse bus galima pajusti XX a. pradžios kino salonų ir Ukrainos šiuolaikinio andergroundo meno atmosferų derinį.
Muzikino kino seanso „Palaimintų salų niekieno sniegas“ sumanytojai ir kūrėjai - ukrainiečių režisierius Oleksandras Dirdovskis ir kompozitorius, pianistas Kęstutis Paulaitis.
Bus rodomi O. Dirdovskio filmų fragmentai apie Ukrainos autsaiderių kūrybą iš ciklo „Palaimintos salos“. Kuriančių autsaiderių tema režisierių domina nuo 1996-ųjų, kai jis ėmėsi fiksuoti kaip jie kuria.
Šio seanso taperis K. Paulaitis – tai profesionalus muzikantas-virtuozas, kuris atliko ne vieną solinį koncertą bei koncertavo su skirtingais muzikantais Europoje ir už Atlanto. O 2022 m. lapkričio mėnesį surengė penkis solinius koncertus Ukrainos filharmonijose, muziejuose, bažnyčiose.
Įėjimas nemokamas.