Atraskite įdomiausius renginius Vilniuje ir pasinerkite į sostinės kultūrinį gyvenimą. Nuo muzikos koncertų, teatro spektaklių iki festivalių ir parodų – čia rasite viską, kas suteiks jums nepakartojamų įspūdžių. Renginiai Vilniuje yra jūsų gidas po įsimintiniausius miesto įvykius!


SU UKRAINA

Apie

Renginys įvykęs

2024 m. vasario 20 d., antradienį, 18:00 val.
Transliacija ekrane Lukiškių aikštėje, LRT.lt portale ir Europos aukštųjų muzikos mokyklų asociacijos AEC tinklalapyje aec-music.eu
________________________________________________

Lietuvos muzikos ir teatro akademija iškilmingu koncertu kviečia pagerbti Ukrainos kultūrą ir paremti augančią ukrainiečių kartą.

Minint karo Ukrainoje dešimtmetį, Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia solidarizuotis su Ukraina ir vasario 20 d. organizuoja koncertą, kuriame Akademijos dėstytojai, studentų kamerinis choras, solistai iš Lietuvos ir Ukrainos atliks lietuvių bei ukrainiečių kompozitorių kūrinius.

Ilgus metus Ukrainos kultūra buvo užgožta kolonialistinės rusiškos kultūros. Šiandien okupuotose Ukrainos žemėse negailestingai naikinama viskas, kas ukrainietiška. Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia šalies ir pasaulio jaunimą, kultūros bendruomenes, aukštąsias mokyklas, švietimo įstaigas ir visus geros valios žmones susiburti, solidarizuotis su Ukraina ir paremti augančią europietišką ir laisvą jaunąją Ukrainos kartą.

Koncerte dalyvaus žinomi atlikėjai, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojai: smuikininkė Rūta Lipinainytė, pianistė Indrė Baikštytė, fortepijoninis trio „FortVio“, saksofonininkas Petras Vyšniauskas, pianistė Aleksandra Žvirblytė, dainininkė ir kompozitorė Raminta Naujanytė-Bjelle, Rūtos Rikterės ir Zbignevo Ibelhaupto fortepijoninis duetas. Akademijos kameriniam chorui diriguos ir savo kūrinio premjerą pristatys Gintautas Venislovas.

Violončelininkas, Vilniaus kvarteto narys Viktor Rekalo atliks paties sukurtą kūrinį, skirtą Ukrainai – „Septynios paprastos aušros“.

Koncerte taip pat dalyvaus Larysa Loboda (sopranas) – A. V. Neždanovos nacionalinės muzikos akademijos Odesoje Dainavimo katedros profesorė, Vokalinės ir chorinės muzikos fakulteto dekanė. L. Lobodai akomponuos Raminta Gocentienė.

Finale nuskambės G. Venislovo premjera – kūrinys, sujungsiantis chorą, koncerte dalyvaujančius atlikėjus instrumentalistus ir elektroninę muziką.

Klausytojus prasmingoje muzikinėje kelionėje lydės renginio vedėjas Teodoras Lipčius.

Vilniečius ir miesto svečius tiesioginę koncerto transliaciją kviečiame stebėti Lukiškių aikštėje, kur susibūrusius Ukrainos laisvę palaikančius žmones Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai vaišins arbata ir „Biržų duonos“ kepiniais.

Transliacijos stebėtojai Lukiškių aikštėje bus kviečiami aukoti. Renginio metu surinkta parama bus skirta Vilniuje įsikūrusiai Tarptautinei Ukrainos mokyklai, pasauliui ugdančiai ateinančią Ukrainos kultūros kūrėjų ir puoselėtojų kartą.

Koncertas vyks vasario 20 d., 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42,) ir bus tiesiogiai transliuojamas ekrane Lukiškių aikštėje, LRT.lt portale ir Europos aukštųjų muzikos mokyklų asociacijos AEC tinklalapyje aec-music.eu.

Organizatorius: Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Koncerto režisierius: Aleksandr Špilevoj.

Partneriai: Ukrainos ambasada Lietuvoje, Europos aukštųjų muzikos mokyklų asociacija AEC, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, „Biržų duona“, MB „Šviesiai garsiai“, UAB „Operatoriai.eu“

Informacinis rėmėjas: LRT.lt