Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Šiuolaikinio šokio filmų programa. Vilnius

Apie

Renginys įvykęs

Jungtinis „Be kompanijos“, MMLAB (Meno ir mokslo laboratorija) ir Lietuvos šokio informacijos centro šokio filmų premjerų vakaras, kurio epicentre kūrėjų Gretos Grinevičiūtės ir Mariaus Paplausko šokio filmai.
Reginys nemokamas. Šiuolaikinio šokio filmų peržiūroje siekiama praplėsti supratimą apie šokio filmus Lietuvoje, pristatyti įvairias šio žanro galimybes. Po seanso žiūrovai kviečiami dalyvauti pokalbyje su kūrėjais apie šokio filmų žanrą, paliečiant ir asmenines šokio menininkų kūrybines tendencijas ir kūrimo procesus.

„Atsinešiau su savimi“
Rež. Marius Paplauskas\ Žanras: Dokumentinis\ Šalis: Lietuva \ Metai 2023 \ titrai: angl. subt.\ trukmė : 60min.
Muzikinis graso takelis - "Sraigės efektas". Garso dizainas - Laurynas Kamarauskas

Trijų dalių psichologinės biografijos centre – šokio meno kūrėjų istorijos, paženklintos stiprių, dažnai ribinių išgyvenimų. Menininkų portretai atitraukia juos nuo scenos šviesos ir įdėmiu, tačiau itin jautriu žvilgsniu tyrinėja asmeninėje erdvėje atsiveriančias žmogiškumo puses. Trauminės patirtys tampa šių asmenybių impulsu kurti šokį ir savąjį „aš“, kalbėti savo kūnu ir idėjomis, įgalinti kito kūrybą ir pažinimą.
Vienatvės ir vienišumo, o čia pat – artumo ir ryšio baimė, netekties siūlas, įsipynęs į tolimesnio gyvenimo audinį, santykis su praeitimi, šeima bei pačiais savimi filme skleidžiasi per savitą vizualinę kalbą, balsą ir judesį.

Amžiaus cenzas N-16
Prodiuseris – Be kompanijos
Filmo sukūrimą dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba

„Airos šokis“
Filmo autoriai: Greta Grinevičiūtė, Vytautas Plukas, Jokūbas Lapinskas, Dominykas Digimas
Rež. Greta Grinevičiūtė / Dokumentinis šokio portretas / Šalis: Lietuva / Metai: 2023 / titrai: nėra / trukmė 13 min.

Dokumentinis šokio portretas „Airos šokis“ kviečia žiūrovą pažinti Lietuvos šokio kūrėją Airą Naginevičiūtę nekonvenciniu būdu. Filmo realybėje susiduria šokio kūrėjai vienu ar kitu būdu dalyvavę ir/ar vis dar dalyvaujantys menininkės gyvenime. Šokio kalboje ir gyvenimiškų pokalbių nuotrupose slypi filosofiškas požiūris į gyvenimą ir kūrybą, kurį filmo kūrėjai kartu su choreografe kviečia patyrinėti kartu.

Amžiaus cenzas N-14
Prodiuseris – Lietuvos šokio informacijos centras
Filmo sukūrimą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

„Šokis tėčiui“
Rež. Greta Grinevičiūtė / Žanras: dokumentinis šokio filmas / Šalis: Lietva / Metai: 2023 / titrai: nėra / trukmė: 15min.
Šokio menininkė Greta Grinevičiūtė atvyksta į gimtąją Palangą aplankyti tėčio. Namų aplinkoje menininkė ieško gilesnio ryšio su tėčiu: pasakoja apie jam sukurtą ir ne vienerius metus sėkmingai teatre rodytą spektaklį „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“, dalinasi mintimis apie šokį, atlieka ištraukas iš spektaklio, improvizuoja. Tėčio ir Gretos skirtumai leidžia mums iš šono stebėti kūrybinį procesą, permąstyti meno svarbą ir prieinamumą, atmintį.
Tai filmas apie du labai skirtingus, vienas kitam brangius žmones, kurie judesio, tylos pauzių ir žvilgsnių pagalba bando parodyti vienas kitam meilę. Taip, kaip kiekvienas sugeba geriausiai.

Filmo kūrėjai: Greta Grinevičiūtė, Marija Kavtaradzė, Vytautas Katkus.
Prodiuseris: MMLAB (Meno ir mokslo laboratorija)
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė