Atraskite įdomiausius renginius Vilniuje ir pasinerkite į sostinės kultūrinį gyvenimą. Nuo muzikos koncertų, teatro spektaklių iki festivalių ir parodų – čia rasite viską, kas suteiks jums nepakartojamų įspūdžių. Renginiai Vilniuje yra jūsų gidas po įsimintiniausius miesto įvykius!


Komedija: Prestižinė profesija

Apie

Renginys įvykęs

Idėja Lietuvai: Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų. Realu?
„Seniai, seniai, labai seniai, kai visos pasaulio knygos jau buvo sugalvotos, bet dar neužrašytos, šiame pasauly buvo Septynių Išminčių Miestas. Jame gyveno mandagūs, bendruomeniški, kūrybingi, smalsūs žmonės, kurie mėgo burtis į draugijas: knygų skaitytojų, mezgėjų, sodininkų, daržininkų, vaistininkų, geografų, dailidžių, dailininkų, poetų...
Miestelėnai smagiai sau gyveno, kol vieną dieną nutiko tai, ko niekas nelaukė: šviesią sekmadienio popietę uždengė milžiniškas šešėlis. Pažvelgę į dangų, žmonės jame išvydo milžinišką… Karpį! Karpis praplaukė pro miestelio gražiuosius sodus net neapsidairęs, o pasiekęs miestiečių pasididžiavimą – mokyklą, sustojo ir nusišypsojo.
Tuomet išsižiojo - - - hamt ir prarijo mokyklą!“
Komedija „Prestižinė profesija“ - tai spalvingo ir siurrealistinio vakarėlio paveikslas, kurio metu veikėjai kelia klausimus: kokią mokyklą prisimename? ar norėtumėme, kad į tokią pačią eitų mūsų vaikai? kokios mūsų svajonių profesijos? ne mokytojas? o kodėl ne mokytojas?
Spektaklio kūrimo metu kūrybinė komanda nėrė ne tik į skambius valstybės planus, bet ir į savo atsiminimus, patirtis, mokykloje išgyventas situacijas bei jausmus ir ieškojo, kaip kalbant apie švietimo sistemos iššūkius nepamesti žmogiško ryšio, kurti pasvertus lūkesčius, nepykti, o dalyvauti kuriant šviesesnę perspektyvą, kokybiškesnį bendrabūvį ir gražesnę ateitį. Šis spektaklis yra kelionė link šviesos, kuria „Taško teatro“ kūrėjai nori su jumis pasidalinti.

Kūrybinė komanda: Aistė Alksnytė, Donatas Mickūnas, Gediminas Povilavičius, Karolina Kuzborska, Kristupas Biržietis, Paulius Kavoliūnas, Solveiga Reklaitytė,
Dramaturgijos konsultantė: Kristina Steiblytė,
Kostiumų dailininkė: Polina Nimrea,
Šviesų dailininkas: Justas Bø,
Kompozitorius: Lukas Feser,
Procese konsultavo: Jonas Tertelis.

Spektaklio trukmė: 90 min.
Amžiaus cenzas: N-7