Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Kvapni ir paslaptinga... Meduolio istorija

Apie

Renginys įvykęs

„Jei turėčiau bent vieną pinigėlį, atiduočiau jį Tau, kad galėtum nusipirkti meduolį...“
Viljamas Šekspyras, 1589-ieji.

Gal šiandien sunku ir patikėti, kad, regis, toks paprastas dalykas kaip kalėdinis meduolis kadaise buvęs ne tik kulinarijos, bet ir meno šedevru... Kad meduolis buvo karalių pasididžiavimas ir vargšų paguoda... Dar XVII a. Vilniaus amatininkų cechuose buvo kepami ne bet kokie, o puikieji forminiai meduoliai – jau pamiršti, et, visai kitokie negu dabar! Juos mena ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės senoji kulinarija, o savo ištakomis meduolis neabejotinai siekia ikikrikščioniškuosius laikus ir turi gilią apeiginę prasmę.

Šįvakar leisimės į kvapų ir skonių kupiną kelionę, kur senoviniai didingi miestai, sunkiose skryniose saugomos paslaptys... Ne tik klausysitės senųjų Torūnės ir Niurnbergo meduolininkų pasakojimų, apžiūrėsite forminio meduolio lentų kolekciją , bet ir degustuosite senovinio meduolio rūšis, atkurtas pagal autentiškus receptus. Be to, turėsite galimybę patys pasidirbinti... na, nesakysime ką, bet tai saugos Jus ir Jūsų artimuosius visus metus!

Apie forminį meduolį bene pirmą kartą Lietuvoje... gal ir daugiau kaip po šimto metų... kalbėsime išsamiai, plačiai ir vaizdingai. Labai lauksime Jūsų!

Renginį galima užsakyti kaip uždarą šventinį vakarą, suderinus tinkamą datą.

Renginio partneris – teatras „Arbatvakariai“.