Atraskite įdomiausius renginius Vilniuje ir pasinerkite į sostinės kultūrinį gyvenimą. Nuo muzikos koncertų, teatro spektaklių iki festivalių ir parodų – čia rasite viską, kas suteiks jums nepakartojamų įspūdžių. Renginiai Vilniuje yra jūsų gidas po įsimintiniausius miesto įvykius!


Fantastinė operetė GIRIŲ KARALIUS

Apie

Renginys įvykęs

Miko Petrausko fantastiška vieno veiksmo operetė „Girių Karalius“ sukurta pagal Vlado Putvinsio vienaveiksmę dramą „Nežudyk“, kurioje mistinė būtybė – Girių Karalius - priverčia Medžiotoją nebekirsti girių ir nebežudyti gyvūnų. Mat būtent pastarieji alkani ir pasirengę suėsti mažesnį už save. Tačiau net ir juos – zuikius, lapę, vilką, mešką – Girių Karalius moko svarbiausio – gerbti gyvybę. Šioje ryškioje silpnesniųjų ir stipresniųjų priešpriešoje visi mokosi elgtis taip, kaip nori, kad su jais būtų elgiamasi nepaisant to kuris stipresnis, greitesnis, aukštesnis ir t. t., o varžymuisi, kuris geresnis ribų nėra ne tik pas mažuosius, bet ir pas suaugusiuosius – todėl muzikinis spektaklis „Girių Karalius“ skirtas tiek mažiems tiek dideliems.
Minėdami kompozitoriaus 150-ąsias gimimo metines, bendradarbiaujant su Kauno miesto muziejumi, iš fondų atrinkome ir prikėlėme naujam gyvenimui šią fantastinę operetę, kviesdami visus prisiminti jo nuveiktus darbus, praleisti laiką su jo muzika, kurios dėka pažinsime negirdėtus, tik muzikos istorijos puslapiuose minimus Miko Petrausko muzikos aruodus bei atsakysime į klausimą, kiek prieš šimtmetį aktualūs kūrybiniai bandymai galėtų būti aktualūs ir prasmingi XXI-ojo amžiaus žmonėms.
Girių Karalius – Justinas Buta
Medžiotojas – Rytis Janilionis (baritonas)
Jurga – Justina Tomkutė-Petraitienė (sopranas)
Kauno muzikos ansamblis AINIAI
Kompozitorius – Mikas Petrauskas
Aranžuočių autorius – Giedrius Svilainis
Teksto autorius – Mingaila Rastenis
Režisierė – Giedrė Kriaučionytė-Vosylienė
Scenografė – Izabelė Narečionytė
Organizatorius KĮ Kauno santaka