Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Diskusija „Psichologinis smurtas - nusikalstama veika?“

Apie

Renginys įvykęs

Europos studentų teisininkų asociacijos Lietuvos nacionalinė grupė ELSA Lietuva kartu su NVO „Stebėk teises“ spalio 28 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius), konferencijų salėje (501), organizuoja diskusiją tema „Psichologinis smurtas – nusikalstama veika?“.

Psichologinis smurtas – viena iš keturių smurto artimoje aplinkoje rūšių. Psichologinis smurtas pasireiškia kaip pavojingas, visada sąmoningas, tyčinis poveikis kito žmogaus psichikai, verčiantis jį baimintis, kad dėl tolesnių grasinančiojo veiksmų ar neveikimo atsiras vienokių ar kitokių neigiamų padarinių. Psichologinio smurto tema kelia daug klausimų: ar turėtų būti kriminalizuojamas, kokios visuomenės grupės pažeidžiamiausios, kokią šis smurtas žalą sukelia ir kaip ją tiksliai nustatyti?
Remiantis „Oficialiosios statistikos portalo“ duomenimis 2020 m. buvo užfiksuoti 7132 smurto artimoje aplinkoje atvejai. 2021 m. užregistruota beveik 6 000 įtariamų ar kaltinamų smurtautojų, o šio tipo nusikaltimai sudarė daugiau nei 16 % visų registruotų nusikaltimų. Tačiau vis dar nėra prieinamų statistinių duomenų, kiek smurto atvejų lieka neužfiksuotų ar neatpažintų.

Renginyje bus siekiama praplėsti klausytojų žinias aptariant smurto artimoje aplinkoje specifiką, problematiką ir detaliau nagrinėjant vieną iš smurto artimoje aplinkoje rūšių – psichologinį smurtą. Be to, bus galimybė sužinoti apie nukentėjusių asmenų patirtis.

Tarpdiscipliniškoje psichologinio smurto diskusijoje dalyvaus įvairių profesijų kompetentingi specialistai:
- teisininkė doc. dr. Ilona Michailovič;
- teisininkas, kriminologas doc. dr. Gintautas Sakalauskas;
- Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro vadovė dr. Dalia Puidokienė;
- LR Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas dr. Andrius Navickas.
Renginį moderuos „Stebėk teises“ advokacijos ekspertė Greta Kin.

Organizatoriai tikisi, kad diskusija padės dalyviams susipažinti su smurto artimoje aplinkoje mastais, susidaryti savo nuomonę ir kiekvienam asmeniškai nuspręsti, ar psichologinis smurtas turėtų būti kriminalizuojamas, laikomas nusikalstama veika.

Renginio forma – renginys truks apie 1 val. Renginio pabaigoje klausimus galės užduoti ir žiūrovai – tiek esantys gyvai, tiek ir stebintys tiesioginę transliaciją socialiniame tinkle Facebook.
Renginio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į psichologinio smurto artimoje aplinkoje problematiką Lietuvoje ir įšios problemos prevencijos, kriminalizacijos galimybes.