Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Šv. Kalėdų vakarą... | VU Kamerinis orkestras

Apie

Renginys įvykęs

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Modestas Jankūnas) pristato jau gražia ir ilgamete tradicija tapusį koncertą „Šv. Kalėdų vakarą…”.

Gruodžio 26 d., 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje skambės gražiausios klasikinių ir šiuolaikinių autorių šventinės melodijos, kurių pasiklausyti kviečiami Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai.

Koncertinėje programoje orkestras kvies į muzikinę kelionę - skambės vokiečių, italų, ispanų, amerikiečių ir kitų šalių kompozitorių kūriniai. VU kamerinis orkestras pristatys Carl Philipp Stamitz (1745-1801) „Koncertas fleitai ir orkestrui” G-dur, I dalį Allegro, skambės Johann Adolph Hasse (1699-1783) „Salve Regina” A-dur, Gorka Hermosa (1976) „Anantango” ir kiti kūriniai.

Orkestras atliks ir nuotaikingų kalėdinių giesmių bei populiarių kalėdinių melodijų. Prie malonių instrumentų garsų prisidės solistai: operos solistė Aistė Miknytė (mecosopranas), fleitininkė Liucija Kudžmaitė ir akordeonininkas Tomas Zaicevas. Klavesinu ir fortepijonu gros orkestro alumnė Radvilė Bautronytė.

Jaunatviškasis Vilniaus universiteto kamerinis orkestras kasmet rengia koncertus Šv. Kalėdų proga, puoselėja šią ilgametę tradiciją kviesdamas orkestro draugus, universiteto bendruomenę, miesto svečius ir kitus klasikinės muzikos gerbėjus, dalinasi stebuklinga muzika su savo klausytojais.

Kolektyvo meno vadovas Modestas Jankūnas pažymi, kad koncertas „Šv. Kalėdų vakarą…” yra tolimas nuo kasdienybės renginys, tapęs tam tikra dvasine orkestro ir bendruomenės tradicija. Kalėdiniuose koncertuose susiburia didžiulė ir palaikanti orkestro šeima: artimieji, draugai, buvę muzikantai, universiteto ir kultūros bendruomenės. Tai - didžiulis emocinis įkvėpimas!