Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Renginys įvykęs

VMT reportažas. ĮŽEISTI.BALTARUSI(J)A

Vilniaus mažasis teatras pristato naują teatro žanrą – teatro reportažą.

Teatro reportažas „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ kvies panirti į gyvą ir aktualią temą. A. Kureičiko pjesėje „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ liudijama rinkimų Baltarusijoje istorija, pirmieji taikūs maršai, nuožmi valdžios reakcija, augantis palaikymas baltarusiams ir įspūdingas baltarusių, ypač moterų, atkaklumas.

Teatro reportažas „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ Vilniaus mažojo teatro scenoje bus rodomas vienintelį kartą – lapkričio 8 d., 20 valandą.

Vos per keletą dienų Vilniaus mažojo teatro scenoje gimęs pasirodymas iš karto sulaukė palaikymo – po A. Kureičiko pjesės skaitymo akcentuotas kūrinio reikalingumas ir sukeltos stiprios emocijos. Puikūs žiūrovų ir tokių svečių kaip publicistas Tomas Venclova atsiliepimai paskatino dar kartą pakviesti į A. Kureičiko pjesės „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ vyksmą.

Tik tai nebus nei tipinis spektaklis, nei skaitymas – ypatingos kūrinio gimimo aplinkybės, regimos situacijos ir noras reflektuoti laiką, kuriame gyvename, paskatino imtis naujo žanro – teatro reportažo, kurio pavadinimą pasufleravo rašytoja Paulina Eglė Pukytė, žiūrėjusi pirmąjį pjesės skaitymą.

Vos parašyta, A. Kureičiko pjese „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ susidomėjo ir į anglų kalbą išvertė teatro kritikas ir vertėjas Johnas Freedmanas. Be to, jis su bendraminčiais inicijavo pjesės vertimus į skirtingas užsienio kalbas ir jos skaitymus Europos šalių teatruose.

Andrejaus Kureičiko pjesę „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ į lietuvių kalbą vertė Andrius Jevsejevas. Teatro reportažą režisuoja Gabrielė Tuminaitė, dalyvauja aktoriai Arvydas Dapšys, Daumantas Ciunis, Tomas Stirna, Larisa Kalpokaitė, Jūratė Brogaitė, Inga Burneikaitė, Neringa Būtytė, Tomas Rinkūnas, Agnė Šataitė, Mindaugas Capas, Jonas Braškys.

Teatro reportažas „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ bus rodomas tik lapkričio 8 d., 20 val. Bilietų kiekis ribotas. Nepraleiskite progos!

Renginio metu naudojama necenzūrinė leksika.