Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Renginys įvykęs

SPRENDŽIANT HEDĄ

Amerikiečių dramaturgo ir scenaristo Jono Kleino pjesė yra garsiosios Henriko Ibseno dramos „Heda Gabler“ interpretacija. Heda klausia, ar įmanoma pasipriešinti jai skirtam likimui, peržengti kažkieno kito primestas socialinio statuso, lyties ir kitokias ribas. Kaip sako režisierė Uršulė Bartoševičiūtė, „Hedos pasipriešinimą Ibseno pjesei galime globalizuoti ir laikyti žmogaus valios pastanga priešintis galios sistemoms, darbo vietų hierarchijai, socialiniam statusui ir t.t.“

Šiemet režisūros magistrantūros studijas baigusios Uršulės Bartoševičiūtės kūryboje tai jau antrasis darbas, žaidžiantis su XIX amžiaus dramaturgais-klasikais. 2019 m. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre ji pristatė spektaklį „Sniegas. Moteris. Dvikova“, pagal Viliamo Klimačeko pjesę „Čechovas – boksininkas“. Režisierė su uždegančia scenine energija žaidžia kultūros archetipais ir įtaigiai įpina juos į šiuolaikinio pasaulio vaizdinius, išsakydama kritinį požiūrį į tikrovę – informacijos, tekstų, kontekstų ir citatų sąvartyną.

Režisierė ir scenografė Uršulė Bartoševičiūtė

Pjesės autoriusJon Klein
Videomenininkė Ieva Gražytė
Kostiumų dailininkėLiucija Kvašytė
KompozitorėMarija Paškevičiūtė
Šviesų dailininkas - Vilius Vilutis
Scenografijos inžinierius - Lukas Strolia
Režisierės asistentėGreta Štiormer
Iš anglų kalbos vertė Aleksandra Fominaitė

Vaidina:

HEDA GABLERKamilė Petruškevičiūtė
JORGENAS TESMANASTomas Kliukas
TETA JULIJAEglė Gabrėnaitė
TEISĖJAS BRAKASVytautas Rumšas (jaun.)
TĖJA ELVSTED Adelė Šuminskaitė
EILERTAS LIOVBORGASKarolis Kasperavičius
SCENOS DARBININKASScenos darbininkas

PREMJERA 2020 m. lapkričio 26 d.
II DALIŲ SPEKTAKLIS

Renginį dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.