Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   18-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Apie

Renginys įvykęs

Tradiciškai rugsėjo pabaigoje pasimėgauti kūrybine dokumentika iš viso pasaulio kviečia Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF). Šiemet – su šūkiu „Atviros trajektorijos“.

Kasmet VDFF skiria ypatingą dėmesį lietuvių menininkų kūrybai. Šiemet festivalio lankytojai pirmieji Lietuvoje išvys Jurgio Matulevičiaus bei Pauliaus Aničo trumpametražį filmą „Auksinis flakonas“, kuris pasirinktas kaip festivalio atidarymo filmas, ir menininkės Gerdos Paliušytės darbą „Nevermore“.

Be pagrindinės septynių filmų programos, 18-ojo festivalio komanda paruošė teminę programą „Žemės stebėtojai“, kviesiančią pamąstyti apie paraleles tarp Žemės ir kosmoso, virtualios realybės (VR) filmų programą ir unikalaus šveicarų-kanadiečių režisieriaus Peterio Mettlerio kūrybos retrospektyvą.

Festivalis Vilniuje, „Skalvijos“ kino centre, vyks rugsėjo 23–spalio 3 d. Tame pačiame pastate įsikūrusioje kino ir medijų erdvėje „Planeta“ rugsėjo 24–spalio 3 d. bus galima pasižiūrėti VR filmų programą. 

Bilietus į kino ir VR seansus Vilniuje jau galima įsigyti (taikomas papildomas mokestis) arba „Skalvijos“ kino centro kasoje (atidaroma likus valandai iki pirmojo seanso).

Svarbu! Tiek „Skalvijoje“, tiek „Planetoje“ reikalingas galimybių pasas.