Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Vieno galingiausio pasaulyje lazerio SYLOS3, sukurto Lietuvoje, pristatymas

Apie

Renginys įvykęs

Aprašymas: : Lietuvos lazerių gamintojai suprojektavo, pagamino ir netrukus instaliuos didelio intensyvumo 15 TW (teravatų) (1 TW = 10^12 W) galios lazerinę sistemą.

Tai – vienintelė tokių įspūdingų parametrų sistema pasaulyje.

2023 m. gegužės 15 d., PIRMADIENĮ, 10 val. kviečiame moksleivius, mokytojus ir visus kitus, besidominčius Lietuvos lazerininkų pasiekimais, dalyvauti nuotoliniame rekordinių parametrų lazerio SYLOS3 pristatyme. Renginio trukmė ~ 1 val. 30 min.


Renginio dalyviai turės išskirtinę galimybę virtualiai aplankyti laboratoriją Vilniuje, kurioje buvo surenkamas šis rekordinių parametrų lazeris, ir iš arti pamatyti, kaip atrodo unikalusis SYLOS3. Taip pat bus kalbinami šį lazerį kūrę ir montavę inžinieriai.

RENGINIO PRANEŠĖJAI:

dr. Roman Antipenkov, mokslininkas, „Extreme Light Infrastructure“ centre (ELI-Beamlines, Čekija) kuriantis OPCPA pagrindu veikiančias lazerines sistemas. Pranešimo tema – „Moksliniai tyrimai ELI laboratorijose: nuo lazerių iki astrofizikos eksperimentų“.

Justas Varpučianskis, didelio intensyvumo lazerių programos vadovas, UAB „Ekspla“. Darbe kuruoja didelių ir sudėtingų lazerių plėtrą. Jis papasakos apie vieną galingiausių lazerių pasaulyje: „SYLOS3: kas, kodėl ir kam?“

Karolis Jurkus, lazerių inžinierius, UAB „Light Conversion“. Kasdien kuria ir plėtoja naujus lazerinius šaltinius. Jis papasakos, kokie gali būti lazeriai ir kokiose srityse jų potencialas skleidžiasi. Pranešimo tema – „Mažų lazerių dideli stebuklai: ar šviesa gali valdyti smegenis“.

Renginys skirtas TARPTAUTINEI ŠVIESOS DIENAI, kuri kasmet minima gegužės 16 d.