Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   „Vasaros kinas“ atsinaujinusiame Reformatų sode

Apie

Renginys įvykęs

Rugpjūčio 4 d. „Kino pavasaris“ kartu su „Cgates“ kviečia į išskirtinį nemokamą „Vasaros kino“ seansą dar neatrastoje miesto vietoje – Reformatų sode. Ką tik atsinaujinęs skveras vienam vakarui taps lauko kino teatru ir parodys dvi festivalio „Kino pavasario“ žiūrovų pamiltas tikras istorijas AŠ ESU GRETA bei TAPYTOJA IR VAGIS. Norime paprašyti būti sąmoningais ir renginio metu nevaikščioti aptvertose vietose, saugoti augmeniją, išeinant erdvę palikti švarią, o taip pat prisiminti, kad būsime Evangelikų reformatų bendruomenei svarbioje vietoje, tad elkimės pagarbiai ir atsakingai.

„Vasaros kino“ seansus iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras ir Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto partneris – Vilniaus kino biuras.

Programa:

Rugpjūčio 4 d. (trečiadienis)

  • 18.15 val. renginio pradžia
  • 18.45 val. dokumentika apie garsiąją klimato krizės aktyvistę Gretą AŠ ESU GRETA (rež. Nathan Grossman / 97 min. / N-7)
  • 21.00 val. skandinavišką detektyvą primenanti tikra istorija TAPYTOJA IR VAGIS (rež. Benjamin Ree / 102 min. / N-13).

Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus

  • Renginys yra nemokamas;
  • Filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais;
  • Esant blogam orui, renginys bus perkeltas į kitą dieną. Apie pasikeitimus, jei tokių bus, pranešime savo feisbuko paskyroje, sekite informaciją.

O taip pat primename:

  • Renginio erdvėje veiks gėrimų bei užkandžių barai;
  • Nepamirškite pasirūpinti pledais, apsauga nuo saulės ir šiltesniais rūbais vakarui;
  • Renginyje prašysime laikytis saugaus 1 metro atstumo, ypatingai tiesiantis pledą pievoje ar laukiant eilėje prie barų, o taip pat nepamiršti dezinfekuoti ir plauti rankas;
  • Dėl ribotų automobilių stovėjimo vietų miesto centre, į seansus rekomenduojame atvykti pėsčiomis, dviračiu, paspirtuku, taksi ar viešuoju transportu.

Apie filmą AŠ ESU GRETA
2018-ųjų rugpjūtį penkiolikmetė mokinė iš Švedijos Greta, užuot ėjusi į pamokas, pradėjo streiką dėl klimato kaitos. Jos klausimas suaugusiesiems buvo toks: „Jei jums nerūpi mano ateitis Žemėje, kodėl turėčiau ko nors siekti mokykloje?" Per kelis mėnesius jos keliu pasekė šimtai tūkstančių jaunuolių pasaulyje. Greta, tyli švedų mergaitė su autizmo spektro sutrikimu, tapo pasaulinio garso aktyviste. Režisierius ją sekė nuo pirmosios mokyklos streiko dienos nė nenutuokdamas, kad liudija vieno įtakingiausių žmonių pasaulio istorijoje kelionės pradžią.

Apie filmą TAPYTOJA IR VAGIS
Kodėl vagiami meno kūriniai? Dėl pinigų ar nuoširdžios meilės menui? Trokšdama gauti atsakymą, kodėl buvo pavogti du jos paveikslai, čekų dailininkė randa ir susidraugauja su jų vagimi. Pakvietus jį pozuoti portretui, tarp judviejų užsimezga neįtikėtina draugystė ir nepertraukiamas ryšys, šias dvi vienišas sielas sujungsiantis amžiams. Prieš pradėdamas ilgiau nei trejus metus trukusį filmavimą, režisierius negalėjo įsivaizduoti, kad istorija pasisuks taip, kaip matome ekrane. Žiūrint filmą sunku patikėti, kad tai dokumentika.