Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Ką veikti Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje vyksta?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje vykstančius ir artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Valdovų prabanga ir turtai

Renginio informacija

Renginys Renginys:
Ekskursija
Data Data:
Sekmadienis, Rugpjūtis 9, 2020
Pradžia Pradžia:
11:00 val.
Trukmė Trukmė:
2 val.
Susitikimo vieta Susitikimo vieta:
Gedimino paminklas, Katedros a.

Apie

„Aš čia mačiau tiek brangenybių, kad nei Venecijos, nei mūsų popiežiaus valstybės turtų negalima net lyginti“ – taip įspūdingus Žygimanto Augusto sukauptus turtus Valdovų rūmuose aprašė popiežiaus nuncijus Bernardo Bongiovanni XVI a. antroje pusėje. Vivid Vilnius kviečia pasivaikščioti istorijos labirintais, pajusti didžiuosius kunigaikščius supusią prabangą, pasigėrėti Valdovų rūmuose saugomais turtais ir prisiminti įspūdingiausius istorinius momentus ekskursijoje „Valdovų prabanga ir turtai“.

Ekskursijos metu sužinosime, kodėl ir kada Gedimino kalno pašonėje išdygo Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija – puošnūs, ištaigingi rūmai. Rūmų paslaptis atskleisti padės gausūs archeologiniai radinei – jų tyrimų metu rasta per pusė milijono! Čia aptiksime ir seniausių mūrų Lietuvoje (!) atodangas, ir “egzotiškąjį” latrinos bokštelį, ir Aleksandro Jogailaičio laikų sienos fragmentą ar karalienės Bonos perstatytų rūmų reliktus. 

Keliaudami laiku per šimtmečius, pajusime trijų epochų dvelksmą: santūrią vėlyvąją gotiką, šviesų, spalvingą renesansą ir įmantrųjį baroką. Prisiminsime, kokie LDK valdovai gyvendavo Vilniaus rezidencijoje, kokie svarbūs įvykiai buvo aukso raidėmis įrašyti į šių rūmų istoriją. Susipažinsime su puošniomis rūmų salėmis ir menėmis, kurių grožis atima žadą net ir šiandieniniam, visko mačiusiam, žmogui.

Apsilankysime ir ten, kur kadaise nepatekdavo net garbingiausi rūmų svečia. Ar smalsu akies krašteliu žvilgtelėti į valdovų miegamąjį? Jų čia pamatysime net du: valdovės ir valdovo...

O nusileidę į kadaise po septyniais užraktais saugotą ir slėptą lobyną, išvysime, kokie turtai buvo sukaupti čia, Valdovų rūmuose. Šiandien lobynas traukia akį karūnomis, aukso žiedais, vertingomis ir brangiomis monetomis bei už visų šių turtų slypinčiomis viena už kitą įspūdingesnėmis istorijomis. Pajuskime LDK valdovų aplinkos prabangą kartu ekskursijoje „Valdovų prabanga ir turtai“!

Ekskursijos kaina

  • asmeniui – 10 EUR
  • moksleiviui, pensininkui – 7 EUR
  • vaikui iki 7 m. – 1 EUR

Į kainą įeina gido paslaugos. Papildomai kainuos Valdovų rūmų lankymas (5 EUR asmeniui, 2,50 EUR studentams ir senjorams, moksleiviams).

*Ši kaina galioja perkant bilietus internetu. Atsiskaitant vietoje grynaisiais, imamas 1 EUR/asm aptarnavimo mokestis.


Bilietus į ekskursiją galite įsigyti VividVilnius Biletai

Daugiau informacijos www.vividvilnius.lt arba tel. +370 677 24824