Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Valanda 00

Informacija

Renginys Renginys:
Spektaklis
Data Data:
Šeštadienis, Gruodis 3, 2022
Vieta Vieta:
Vilniaus universiteto teatro salė, Universiteto g. 3
Pradžia Pradžia:
19:00 val.
Pirkti internetu Pirkti internetu:

Apie

„Jo veidas buvo visiškai senas, bet iš to kaip ėjo, buvo galima spręsti, kad jis tiktai dvidešimties metų. Jis, senio veidu, atsisėdo šalia jų ant suoliuko. Rankose laikė laikrodį. Jis buvo sustojęs...“

Spektaklio „Valanda 00“ premjera

Vilniaus universiteto (VU) dramos teatras lapkričio mėnesį pristato premjerą - spektaklį „Valanda 00“ (rež. Felicija Feiferė). Spektaklis kvies analizuoti temą (ne)matomas karas, skatins diskutuoti apie tai, iš kur kyla visuomeniniai konfliktai ir nagrinės šiuolaikinio jauno žmogaus būseną neramiame šių dienų pasaulyje. Premjeriniai rodymai - lapkričio 4, 5, 10 ir 11 dienomis, 19 val. VU Teatro salėje, Universiteto g. 3.

Apie spektaklį

Kokia ta kelionė namo iš karo fronto? Ar atrasti namai dar tebėra Namais? Galbūt mirtis po tokių išgyvenimų, pasak rašytojo Volfgango Borcherto, galėtų būti visai pakenčiama? „Valanda 00“ skiria kraupią praeitį nuo dabarties, kai dar sekundę nežinai kur eiti ir kas tavęs laukia. Kuriamo spektaklio herojus atkakliai ieško savo vietos pokario pasaulyje, kuriame nebeliko kasdienybės Rojaus.

V. Borchertas - vienas talentingiausių pokario vokiečių literatūros atstovų, išgyvenusių karo siaubą. Jo patirtis, ryšys su savuoju laikmečiu ir žmonėmis apsprendė dominuojančią kūrybos temą - grįžusios iš karo jaunosios kartos likimą. Antrojo pasaulinio karo fonas, atspindintis šiandienos realijas, nuolat verčia ieškoti atsakymo į klausimą „o kas toliau?“

Spektaklio kūrėjai jautriai ieškodami atsakymo į šį klausimą, kuria teatrinius paveikslus aktualiomis V. Borcherto kūrybos temomis, kviečia aiškintis kokiomis vertybėmis gyvena dabartinė karta ir nagrinėti, kaip ji skyrėsi nuo savo tėvų ir senelių kartos. „Valanda 00" - tai būsena, kai akimirkai sustoja laikas, kažkur įvyksta pabaiga, o kitur ateina nauja pradžia.

Spektaklio kūrybinė komanda

Režisierė: Felicija Feiferė.

Scenografija: Laura Lušaitytė

Choreografija: Agnė Rickevičienė

Muzika: Vygintas Kisevičius

Video projekcija: Linartas Urniežius

Spektaklis - projekto „Teatro edukacija. Spektaklio „Valanda 00“ sukūrimas" dalis. Projektą organizuoja VU Kultūros centras.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.