Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


„Šviesa ir ritmas Vilniaus atvaizduose“ | Vaido Tamošiūno fotografijos paroda

Apie

Renginys įvykęs

2023 m. vasario 8 d., trečiadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose atidaroma teminė Vaido Tamošiūno fotografijų paroda „Šviesa ir ritmas Vilniaus atvaizduose“, skirta istoriniam Vilniaus 700 metų jubiliejui pažymėti.

Parodos epicentre – miesto objektai, architektūros paminklai, autoriaus nuotaikos ir ekspresijos, užfiksuotos savitomis fotografavimo technikomis. Nuotraukose juntamas impulsyvus ritmas, ekspresyvus šviesos ir šešėlio žaismas kuria romantiškai džiugią, bet taip pat ir meditatyviai mistišką, tarsi skambesio kupiną atmosferą. Tai muziko prisilietimas prie miesto emocinio ir dvasinio pasaulio.

Parodoje eksponuojami darbai, sukurti keliomis technikomis. Dalis jų padaryti pasitelkiant šiuolaikines skaitmenines technologijas, tarsi norint pabrėžti Vilniaus gebėjimą kisti ir stebinti, o tuo pačiu slėpti savo daugiaveidiškumą bei daugiasluoksniškumą. Kitos fotografijos atliktos naudojant analoginę ir „pinhole“ techniką („Pinhole“ arba „Camera obscura“ – pro mažą skylutę įsiskverbianti šviesa ant visiškai tamsios patalpos sienos projektuoja apverstą vaizdą).

Vaidas Tamošiūnas – profesionalus muzikantas, nuo 1995 m. griežiantis violončele Šv. Kristoforo kameriniame orkestre. Dar nuo autoriaus studijų laikų LMTA Vilnius, o ypač Senamiestis, tapo jo tyrinėjimo objektu. Miestas visada žavėjo savo dinamiškumu, ritmiškumu, gebėjimu keistis. Norėdamas tai užfiksuoti, autorius prisiminė savo seną aistrą – fotografiją.

Parodos atidaryme muzikuos kvartetas:
Dalia Tamošiūnienė – smuikas,
Aidas Jurgaitis – smuikas,
Birutė Dučmanaitė-Bitaitienė – altas,
Vaidas Tamošiūnas – violončelė

Paroda veiks iki 2023 m. kovo 25 d.
Parodos koordinatorė Milda Pleitaitė.

M. K. Čiurlionio namų darbo laikas:
Antradieniais – penktadieniais 11.00–17.00
Šeštadieniais 13.00–17.00
Pirmadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis – NEDIRBA.
*Vykstant renginiams lankymo laikas gali keistis.

Lankymasis M. K. Čiurlionio namuose yra nemokamas.