Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Už geresnį pasaulį | AAT

Apie

Renginys įvykęs

"UŽ GERESNĮ PASAULĮ"
pagal Roland Schimmelpfennig pjesę

Kovo 18 ir 25 d. 19:30 val. Artūro Areimos teatras, Vilnius
Trukmė 120 min | N-16

režisierius/scenografas : Artūras Areima
scenografo asistentas : Matas Makauskas
kostiumų dailininkas : Artūras Areima
kompozitorius : Rokas Petrauskas
video menininkas : Gediminas Vansevičius
video operatoriai : Gediminas Vansevičius, Dinas Marcinkevičius, Paulius Oficerovas
garso operatoriai : Martynas Ungurys, Justė Buslavičiūtė, Andrius Kairys
vaidina : Rokas Petrauskas, Monika Poderytė, Modesta Jakeliūnaitė, Dovydas Stončius, Karolis Legenis, Justė Buslavičiūtė

Fotografė Laura Vansevičienė
Pjesę iš vokiečių kalbos vertė Jūratė Pieslytė
Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba, Cinevera, Cineskope

Rolando Schimmelpfennigo pjesės „Už geresnį pasaulį“ ir būsimo spektaklio veiksmo centre - džiunglėse vykstantis nesibaigiantis karas. Karo priežastys - nesuvokiamos, o karo dalyviai nežino, už ką kovoja: tai distopinis sąstingis, kur vis labiau trūksta oro ir švaraus vandens, o veikėjai patiria psichologinę, tapatybės krizę. Pagrindinė spektaklio tema - žmogaus identiteto krizė karinių konfliktų ir aplinkosaugos problemų kontekste. Pasak Australijos Tarptautinio ekonomikos ir taikos instituto, šiuo metu tik 11 valstybių pasaulyje nėra įsitraukusios į jokį politinį konfliktą, nepaisant to, kad šis šimtmetis yra įvardijamas kaip vienas taikiausių žmonijos istorijoje.
Nepaisant globalios žalos, kurią sukelia karo veiksmai, karo būtinybė visuomenei pateikiama rafinuotai, užmaskuotai, jai pateisinti randama įvairių priežasčių: karai pateikiami kaip neišvengiamas savigynos aktas, siekis išsaugoti teritoriją.

Režisierius A. Areima spektaklyje plėtoja mintį, jog žmogus turėtų ieškoti gilaus santykio su gamta, į ją žvelgti ne iš naikinimo, o iš išsaugojimo perspektyvos, suvokti save, kaip jos dalį, o ne apibrėžtos teritorijos savininką. Viena iš lydinčių spektaklio temų - psichologinė žala, kurią sukelia karo veiksmai jame dalyvaujantiems kariams: būsimo spektaklio veikėjai atsiduria kraštutinėse, trauminėse, sapnui būdingose psichologinėse būsenose, kurios ir verčia juos kvestionuoti savo tapatybę, veiksmų pagrįstumą, abejoti susikurtu pasauliu. „Už geresnį pasaulį“ - tai fantastinis pasakojimas, kviečiantis žiūrovą pažvelgti į sutirštintą dabartinę socialinę ir psichologinę žmonijos realybę ir susidurti su galimais žmogaus neatsakomybės sukeltais padariniais.

Spektaklis bus rodomas su anglų kalbos subtitrais // performance will be shown with EN subtitles.

APDOVANOJIMAI : 2020 Aukščiausio Lietuvoje teatro apdovanojimo: Auksinio scenos kryžiaus nominacija už vaizdo sprendimus Gediminas Vansevičius, Dinas Marcinkevičius, Paulius Oficerovas spektaklyje "Už geresnį pasaulį" (Artūro Areimos teatras)