Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Urtės Račiūnaitės 3D vizualizacijų paroda „Lanksti materija”

Apie

Renginys įvykęs

Kovo 3 d. nuo 12 val. galerijoje „Galera” (Užupio g. 2A) pradedama eksponuoti Urtės Račiūnaitės 3D vizualizacijų paroda, analizuojanti ekranų rekonstruojamas erdves ir fizinio įsikūnijimo ribas, jų pačių tapimą namais naujoms teritorijoms.

Paroda veiks iki kovo 22 d. 18 val.

Apie parodą

LANKSTI MATERIJA

Kas toliau? Pasaulis keičiasi taip greitai, kad suprasti jį dabartiniame kontekste tampa sudėtinga kaip kontroliuoti nestabilų elementą. Ekranai rekonstruoja senas erdves ir fizinio įsikūnijimo ribas, bet taip pat tampa namais šioms naujoms teritorijoms. Skaitmenis pasaulis suteikia mums daugiau laisvės tyrinėti savo tapatybę, gebėjimą stebėti gamtą bei reiškinius, galimybę peržengti fizines, socialines ribas.

Ar linijos tarp skaitmeninės ir fizinės erdvių tampa vis nelankstesnės, poliariškesnės, nesuderinamos? O galbūt mes patys turime tapti lankstesni naujoms sistemoms? Juk esame tinklų mazgai, gyvuojame viduje to, ką sukuriame, ir tai yra mūsų viduje. Kurdami naujas, skaitmenines sistemas, pratęsiame jau egzistuojančius tinklus, randame naujų jungčių ir taip keičiame nusistovėjusias sąvokas. Kiekviena diena atveda ir toliau mus ves į naują realybę – tiek skaitmeninis, tiek „tikrasis“ pasauliai susiduria, atsiskiria ir liejasi tarpusavyje naikindami ir vėl ryškindami juos skiriančias ribas. Nepaisant to, jie vis tiek nėra kopijos, daugeliu atvejų šie tinklai yra susuktos, ištemptos vienas kito versijos. Ši lanksti ir visada besikeičianti visuma su savimi įsitraukia informaciją, jausmus, patyrimus, jungdama pasaulį kaip niekada anksčiau.