Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Performansas „Tykantis tamsoje“

Apie

Renginys įvykęs

Praėjo devyni mėnesiai nuo pirmo tiriamojo performanso pagal Lovecraft‘o kūrybą. Išanalizavome žiūrovų atsakymus į pirmojo tyrimo klausimus ir supratome, kokia drąsi MMLAB publika. Suradome dar daugiau mitų apie milžinus, gigantiškas gyvates, daugiaveidžius dievus ir daugiarankes deives, prisiklausėme pasakojimų apie katastrofiškus potvynius ir pakilusio vandens prarytus senovės miestus.

Balandžio 28d. "Tykantis tamsoje" sugrįžta garsesnis, ryškesnis, keistesnis ir dar nirtulingiau besiskverbiantis pro kasdienių objektų trūkius.

Performatyviame veiksme kviečiame stebėti kaip aktorių vaizduotė, kūrybingumas siekia suvaldyti realybės ir lūkesčių išsiskyrimą, kaip pasakojimo veikėjų pasirinkimai determinuojami baimės, siaubo, keistumo arba beatodairiško siekio pritapti, būti priimtam su visu painiu tapatybės paveikslu.

Ar verta juoktis iš savo baimių? Ar žiūrėti į jas kaip į žemėlapį vedantį link tikrosios drąsos? Siaubo performatyvumas vaikšto riba tarp cirko, iliuzijos komiškumo ir mitologinio naratvyo, o Lovecraft‘o mite, kaip ir mite apskritai, mintis ir pasaulis supasi lyg švytuoklė be aiškaus pusiausvyros taško.

Režisierė: Julija Šatkauskaitė

Tyrimo konsultantas: Ignas Šatkauskas

Aktoriai: Kristina Švenčionytė, Simonas Dovidauskas, Gediminas Jurgelevičius, Mantas Markevičius

Muzika ir atlikimas: Sure Fang

Kostiumo dizaineris: Juozas Augulis

Prodiuseris: Meno ir mokslo laboratorija

Finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė

Partneriai: Bilietų nėra, Urbanistinis draustinis, Vilnius 700

Renginys yra Vilnius 700 programos dalis