„Dėmesingo įsisąmoninimo ir atjautos įgūdžių grupė“ sudaryta iš aštuonių užsiėmimų, kurie vyks ketvirtadieniais, nuo spalio 19 d., 18:00-19:30 val., VšĮ „Rastis“ patalpose Vilniuje, adresu Vasaros g. 5, 7 korpusas.
Užsiėmimų tvarkaraštis:
2023-10-19: 1 užsiėmimas. Kas yra dėmesingas įsisąmoninimas/pilnaprotavimas, kaip jis veikia. Įsisąmoninimo praktikų nauda, formalios ir neformalios praktikos.
2023-10-26: 2 užsiėmimas. Stresas ir kaip jį galime sutikti įsisąmonintu būdu
2023-11-09: 3 užsiėmimas. Pilnaprotaujantis bendravimas.
2023-11-16: 4 užsiėmimas. Atjauta ir geranoriškumas. Nusiraminimo sistemos puoselėjimas.
2023-11-23: 5užsiėmimas. Atjaučiantis išbuvimas su sunkumais. Atjauta sau.
2023-11-30: 6 užsiėmimas. Vidinio pagalbininko puoselėjimas ir atjautos įkūnijimas
2023-12-07: 7 užsiėmimas . Atjauta santykiuose su kitais
2023-12-14: 8 užsiėmimas. Atjautos integravimas į kasdienį gyvenimą
Grupės užsiėmimai mokami. Į
grupę būtina registracija, užpildžius šią formą: https://forms.gle/xfZqnAjkT7KfSGH9A
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad reguliarus dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas stiprina psichologinį atsparumą, gali pagerinti žmogaus emocinę būklę bei padėti išgyventi rimtus gyvenimo iššūkius. Anot ekspertų, šio įgūdžio išmokti ir praktikuoti gali kiekvienas norintis.
VšĮ „Rastis“ kviečia į aštuonių užsiėmimų dėmesingo įsisąmoninimo ir atjautos įgūdžių grupę, kurioje dalyviai žingsnis po žingsnio lavins dėmesingo įsisąmoninimo (angl. mindfulness) ir atjautos įgūdžius.
„Sunkumų kyla, nes esame nepatenkinti savimi ir nepatenkinti aplinka. Gebėjimas praktikuoti atjautą – ne charakterio savybė, o įgūdis, todėl jo galima išmokti. Kai susiduriame su daug streso, skubėjimo, skirtingų užduočių, nebesugebame nusiraminti. Mūsų taikomo metodo esmė – ne sumažinti veiklų ar nuo jų atsiriboti, bet sugebėti rasti keletą minučių nusiraminti ir įgyti tam reikalingų įrankių“, - sako viena užsiėmimų vedėjų Gabrielė Germanavičienė, VšĮ „Rastis“ gydytoja psichiatrė, kuri tokias grupes rengia jau penkerius metus.
Anot organizatorių, psichologinę ištvermę ir atsparumą galima palyginti su fizine jėga: netreniruodami kūno negalime tikėtis, kad vieną dieną tiesiog nubėgsime maratoną, o netreniruodami savo psichinės ištvermės, ištikus sunkumams, rizikuojame, kad gali ir neužtekti jėgos tai išgyventi.
„Dėmesingas įsisąmoninimas yra tarsi sporto salė smegenims. Moksliškai įrodyta, kad šis metodas padeda gerinti psichinę sveikatą, o reguliariai praktikuojantys ramų buvimą gali net prailginti savo gyvenimą,“ – sako kita šių užsiėmimų lektorė Eglė Gylytė, VšĮ „Rastis“ socialinė darbuotoja, Įsisąmoninimu grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos LSMU podiplominių studijų absolventė.
Anot jos, įsisąmoninto dėmesingumo praktikai pakanka vos kelių minučių per dieną, o rezultatas gali būti juntamas jau po kelių savaičių.
„Idealu bent kartą per savaitę skirti sau ilgesnį įsisąmoninimo seansą, tačiau net ir kelios minutės per dieną, bet reguliariai, yra pakankamai efektyvu. Šis metodas visame Pasaulyje plačiai taikomas tiek gydymui, tiek ir prevencijai,“ – sako E. Gylytė.
Eglė tikina, kad nors kalbėdami apie dėmesingo įsisąmoninimo praktikas specialistai naudoja žodį „meditacija“, pats metodas nėra susijęs su jokia religija, todėl tinka įvairaus amžiaus, kilmės ir įsitikinimų žmonėms, kurie nori didinti savo psichologinį atsparumą.
„Trečios akies tikrai nereikia atverti, mano tikslas – supažindinti, kas tai yra, kokios technikos gali padėti,“ – šypsosi Eglė.
„Dėmesingo įsisąmoninimo ir atjautos įgūdžių grupė“ sudaryta iš aštuonių užsiėmimų, kurie vyks ketvirtadieniais, nuo spalio 19 d., 18:00-19:30 val., VšĮ „Rastis“ patalpose Vilniuje, adresu Vasaros g. 5, 7 korpusas.
Užsiėmimų metu dalyviai bus supažindinami ir apmokomi dėmesingo įsisąmoninimo pagrindų bei geranoriškumu ir atjauta grįstų praktikų ir meditacijų. Grupėje bus galima aptarti savo pasiekimus ir sunkumus, su kuriais susiduriama praktikuojant. Dalyviai gaus papildomos medžiagos, kuri padės tęsti praktikas ir ugdyti įgūdžius savarankiškai.
Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad užsiėmimai nerekomenduojami turintiems psichozinių sutrikimų ar šiuo metu išgyvenantiems sunkios depresijos epizodą, ką tik patyrusiems sunkią krizę ar netektį. Šiuo atveju rekomenduojama kreiptis psichologo ar psichiatro konsultacijai.