Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Muzikos festivalis "TECHNĒ'21" | AAT

Informacija

Nemokamas Nemokamas:
Renginys Renginys:
Koncertas
Data Data:
Penktadienis, Lapkritis 26, 2021
Vyksta Vyksta:
Lakričio 26 - 28 dienomis

Apie

“technē” (graik. k. τέχνη) meistriškumas - menas - amatas.

Tai 3 dienų muzikos / meno festivalis, kurio pagrindinė idėja supažindinti klausytojus bei žiūrovus su visiškai tarpusavyje skirtingomis muzikos kūrimo ir atlikimo formomis, žanrais, muzikos kūrimo technikomis, plėsti požiūrį į muziką, į jos suvokimą, supažindinti klausytojus ir žiūrovus su šiandieninės muzikos raiškos galimybėmis, muzikos kūrimo bei atlikimo technika, jos specifika; padėti atrasti naujus muzikos pritaikymo būdus kituose šiuolaikinio meno žanruose.

Festivalis "technē'21 - (technē/art) music festival" debiutuoja 2021 m. lapkričio 26-28 d. Artūro Areimos teatro erdvėje, Baltupiuose.

2021 m. FESTIVALIO PROGRAMA:

// LAPKRIČIO 26 d. 20 val.
khørd - “De.composition”
Trukmė : 90 min.

Kajus Sabaliauskas - muzikos prodiuseris, bei didžėjus, kuriam artimas eklektiškas sintezatorių skambesys. Pirmakart susidūres su plokštelėmis dar vaikystėje, šis garso menininkas aktyviai domisi tiek šiuolaikine, tiek XX amžiaus elektroninės muzikos scena bei jos atstovais, o savo muzikos selekcijai yra nustates pakankamai plačias ribas. Jo pasirodymuose dominuoja industrial, techno, bei eksperimentinė muzika. Prie muzikos kūrimo bei grojimo, taip pat prisideda dar viena kūrėjui svarbi veikla, tai - muzikinių podcastų kuravimas elektroninės muzikos platformoje Insurgency.

Daugiau apie kūrėją : https://soundcloud.com/khord
Renginys nemokamas, būtina registracija: https://forms.gle/eKoDpMcijECo...

// LAPKRIČIO 27 D. 16:00 val.
π - "Medeamaterial"
Trukmė - 40 min.

Monika Poderytė - aktorė, kompozitorė (žinoma slapyvardžiu π), sukūrusi muziką daugelyje AAT trupės spektaklių bei kitų teatrų repertuare. Savo debiutinį kūrinį, muzikinį performansą "Medeamaterial" Monika pristatė dar 2020 m.

Tekstas virto muzika, o muzika kalba - iš noro save pažinti - atpažinti save kitame. Mes patys negalim savęs suprasti, bet galbūt galim suvokti save kitame? Šįkart kuriu iš nežinojimo, kas esu, ir kuo tapau. Iš klausimo – kas aš esu, ir prisiminimų – kuo buvau. Šįkart kuriu iš noro išgirsti, kas yra „Medėja Aš“, iš noro išdainuoti save ir kitą. Surasti, kilti, leistis ir būti niekuo – būti Medėja. Atmesdama motinos, kaip amžinai egzistuojančios tvarkos atgaminimo, vaidmens modelį, Medėja save apibrėžia kaip neigimą: „Aš / ne moteris ir ne vyras“ taip išreikšdama mūsų išlikimo ateityje viltį. Kūnas tai duota nekintanti erdvė, nuo kurios negali pabėgti, o lytis/lytiškumas - duotoji sąlyga, kuri kuria žaidimo taisykles pagal nusistovėjusias dogmas. O kas jei mes joms nustosime paklusti?

Daugiau apie kūrėją : https://www.areimosteatras.lt/monika-poderyt
Renginys nemokamas, būtina registracija: https://forms.gle/vfeh569AAY8tSyBq7

LAPKRIČIO 27 D. 19:00 val.
Simonas Nekrošius - "PARAOBJEKTAI"
Trukmė : 40 min.

Elektroakustinis gyvosios eksperimentikos ir garso meno pasirodymas “Paraobjektai”. “para... [gr. para — prie, šalia, nuo], pirmoji sudurtinių žodžių dalis, rodanti jų buvimą šalia ko nors, nukrypimą nuo ko nors, kokį nors sutrikimą.”

Paranormalių objektų ir eksperimentinės muzikos kūrimo procesų išraiška, skatinanti atsiriboti nuo klišinio suvokimo modelio,bei muzikos kūrybos kanonų. Pusiausvyra tarp vizualumo ir garsinių diapazonų kuriamų pasirodymo metu, leidžia Išsivaduoti iš įpročio bandyti verbalizuoti ir pateisinti esamą situaciją. Patirti naują esatį su mus supančia aplinka. Paraobjektai, tai fantazijos ir interpretacijų išraiška. Įgalinanta autoriaus, kaip individualūs, asociatyvūs dariniais kuriantys tam tikra naratyvą tarp normalumo ir nesąmonės, realybės ir absurdo.

Daugiau apie kūrėją :
https://www.instagram.com/simonasnekrosius/
https://www.youtube.com/c/simonasnekrosius
Renginys nemokamas, būtina registracija: https://forms.gle/rGL1cCBtMCykTEdW6

// LAPKRIČIO 28 d. 19:00 val.
7_lash - "period."
Trukmė: 60 min.

Po 7_lash slapyvardžiu - menininkas, kompozitorius Andrius Kairys. Savo naujoje programoje “period.” jis kviečia pasiklausyti muzikinių takelių, kurie buvo atrasti gausiai pasitelkiant tokius įrankius, kaip mikrotonalika, poliritmika ir polimetrija. Panašiai, kaip ir prieš metus pristatytoje programoje “Heliocentric”, čia vėl bandoma apjungti mokslą ir muziką, šįkart inspiracijai pasitelkiant cheminius elementus bei jų savybes.
Kūrinys “period.” gali kiek priminti ir šiuolaikinį pasaulį, kur kolektyviškumas ir individualumas savaip susilieja aiškiai išreikštų taisyklių fone. Griežtai ir tvarkingai rutinai esant siektinumu, kiekvienas tampame savitais, pasikartojančiais motyvais, ciklais. Pastariesiems reaguojant tarpusavy vienais atvejais patiriame disonanso jausmą, o kitais susiliejame ir tampame tarsi vienu organizmu. “period.” - tarp chaoso ir tvarkos, tarp taisyklių ir eksperimento.

Prieš pasirodymą vyks seminaras/diskusija tema :
Ar muzika yra matematika? Matematinės savybės įvariose muzikos srityse. Kaip tai panaudoti inspiracijai ir ieškojimams.jo pasirodymas "Period." ir seminaras/diskusija - "is music is math", kuris vyks prieš atlikėjo pasirodymą.

Daugiau apie kūrėją : https://soundcloud.com/p_gma
Renginys nemokamas, būtina registracija: https://forms.gle/tSSseZKsU7BFKPpq6

///
Festivalio organizatorė :
Monika Poderytė
Festivalio kuratorės :
Modesta Jakeliūnaitė
Inga Sanakojevaitė

Festivalį remia :
Vilniaus miesto savivaldybė
Artūro Areimos teatras
Plum sėdmaišiai
ARTON

Daugiau informacijos : http://www.areimosteatras.lt