Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


JAUNA MUZIKA 2023 | ŠVYTINTI PASAKA

Apie

Renginys įvykęs

Už poliarinio rato ribos, Norvegijos Fleinvaro salyne įvyko tai, kas šiaip jau nutinka gana retai. Lyg pasaka. Kurią visi supranta be žodžių. Kurią visi yra girdėję, o jei ne, vis tiek žino. Jei kas ima ją pasakoti, visi pasijunta taip pat. Ima keistis aplinka, kartais diena virsta naktimi arba atvirkščiai, bet dažniausiai tvyro tyki prietema. Saulės nesimato, bet dangus giedras, tad šviesos pakanka. Spalvos keičiasi labai greitai – jei trumpam užsimerksi, atvėrus akis viskas bus jau kiek kitaip. Jei manaisi bangose kažką pastebėjęs, neužmerk akių, nes vos po akimirksnio tas kažkas dings – regėsi jau kitką. Žvelgiant į tolį matyti kalnai ir debesys.
Kalnų debesys ir debesų kalnai. Jie keičia vienas kitą kaskart, kai ūdra nuslysta savo olos link. Čia kvepia šokoladiniu tortu, kurį saugo Tibeto šuo. Jis mėgsta klausytis smilgų šiurenimo ir praskrendančių garnių, tačiau nepakenčia būti stebimas. Tada suloja, tu mirkteli ir debesų kalnų spalva vėl pasikeičia. Tada stebi ir lauki, kol tave pakels į orą erelio sparnų sukeltas vėjo gūsis.

Atlikėjai:
Dominykas Digimas – garsas, muzika
Lora Kmieliauskaitė – smuikas, balsas, veiksmas
Kristijonas Dirsė – vaizdo instaliacija

„Jauna muzika“ – vienas seniausių festivalių Lietuvoje, orientuotas į garso menininkus ir eksperimentinės muzikos kūrėjus. Šiais metais festivalio tema – BŪTI šalia, todėl kiekvienas programos dėmuo vienaip ar kitaip – per kūrinius arba jų atlikėjus – jungia bent dvi kaimynines šalis. Kaip visuomet, stengtasi įtraukti ne tik muziką, bet ir kitas meninės kūrybos sferas, pateikti plačią žanrų, stilių ir techninių sprendimų paletę.