Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Renginys įvykęs

Šv Kalėdų paslaptys

Artėjant gražiausiai metų šventei – Šv. Kalėdoms, Vivid Vilnius kviečia leistis į netikėtumų ir stebuklų paiešką! Šv. Kalėdų šventė kupina paslapčių, simbolių ir intriguojančių nutikimų, apie kuriuos išgirsite ir sužinosite ekskursijoje “Šv. Kalėdų paslaptys”!

Šv. Kalėdos neįsivaizduojamos be po papuošta žaliaskare pūpsančių dailiai įpakuotų dovanų. O ar kada nors pagalvojote, kam turime būti dėkingi už kalėdinių dovanų tradiciją? Beje, kai kuriose šalyse Šv. Kalėdos iki šiol vadinamos šio dovanų karštinės “kaltininko” vardu. Kas paskatino kurti prakartėles – Betliejaus tvartelio, kuriame gimė kūdikėlis Jėzus, prototipą? O kartu – ir švęsti Kristaus gimimo stebuklą? Kur ir kada buvo papuošta pirmoji Kalėdų eglė? Kaip buvo puošiamos žaliaskarės ir ką simbolizavo tie papuošimai? Ir galiausiai, kokios Kalėdos be gausaus vaišių stalo! Ar žinote, kokiomis gėrybėmis būdavo nukrautas LDK didikų kalėdinis stalas, kaip atsirado tradiciniai Kūčių ir Kalėdų patiekalai bei kaip Šv. Kalėdas sutikdavo mūsų seneliai? Apie visą tai ir dar daugiau – nuotaikingoje ir intriguojančioje šventinėje Vivid Vilnius ekskursijoje „Šv. Kalėdų paslaptys“!

Ekskursijos metu keliausime po šventine nuotaika alsuojančias senamiesčio gatveles, parkus ir aikštes, aplankysime gražiausias šiuolaikines kalėdines eglutes, stebinančias modernumu, bei rafinuotus XIX a. tradicijas menančius kalėdinius papuošimus. Taip pat aplankysime vietas, susijusias su Šv. Kalėdų šventės ištakomis, sužinosime, kaip Kalėdas švęsdavo skirtingos senojo Vilniaus tautos, pamatysime kalėdinių dovanėlių tradicijos “kaltininko” atvaizdą, o visi ekskursijos dalyviai gaus po tradicinę kalėdinę dovanėlę! Prisilieskime prie kalėdinio stebuklo kartu!

Ekskursijos metu bus lankomi šie objektai:

  • Katedros aikštė
  • Bernardinų sodas
  • Bernardinų bažnyčia
  • Rotušės aikštė
  • Šv. Mikalojaus bažnyčia
  • Liuteronų bažnyčios kiemas
  • Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvė
  • Chodkevičių rūmai

NB! Ekskursija vyksta lauke, tad nepamirškite šiltos aprangos, patogios avalynės ar net termoso su karšta arbata.

Ekskursijos kaina* suaugusiems – 10 EUR, moksleiviams, senjorams – 7 EUR, vaikams iki 7 m. – 1 EUR. Į kainą įeina gido paslaugos. Papildomų mokėjimų nėra.
*Ši kaina galioja perkant bilietus internetu. Atsiskaitant vietoje grynaisiais, imamas 1 EUR/asm aptarnavimo mokestis.