Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


Susitikimas su skulptoriumi Donatu Jankausku-Duoniu

Apie

Renginys įvykęs

Balandžio 20 d. 18 val. galerija (AV17) kviečia į „Komercinės parodos Milijuons“ uždarymo renginį – susitikimą su menininku Donatu Jankausku-Duoniu, kurį ves menotyrininkė Monika Eidėjūtė.

„Komercinėje parodoje Milijuons“ Donatas Jankauskas galerijos patalpas užpildo savo sukurtomis kupiūromis ir pristato naują oficialią Beždžionių muziejaus valiutą. Parodoje tvyranti ironija padeda sugrįžti prie pirmykščių pradų ir pažvelgti į save su krisleliu humoro.

Duonio skulptūros ir instaliacijos šiuolaikinio lietuvių meno kontekste išsiskiria monumentaliomis, zoomorfinėmis figūromis, atsikartojančiu beždžionių motyvu bei nuosekliu temų tęstinumu. Humoro ir sarkazmo nestokojantys kūriniai slepia nuo lietuvių liaudies tradicijų iki šiuolaikinės populiariosios kultūros varijuojančias nuorodas. Nevengdamas autoironijos, Duonis formuoja menininko, kaip savitą tikrovę kuriančio veikėjo įvaizdį.

Donatas Jankauskas-Duonis gimė 1968 m. Sedoje. 1994 metais baigė skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Aktyviai dalyvauja parodose nuo 1990 m. Lietuvoje ir užsienyje. Kuria skulptūras, skulptūrinius objektus, videomeną, instaliacijas, lėles, kostiumus teatrui, rengia menines akcijas. 1997–2000 m. organizavo gatvės meno festivalius Telšiuose. 2002 m. bendradarbiaudamas su Oskaro Koršunovo teatru spektakliui „Oidipas karalius“ sukūrė kaukes. Jo kūrinių yra įsigijęs Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, MO muziejus Vilniuje, o skulptūros yra papildžiusios ne vieną viešąją erdvę, tarp kurių Sapiegų parkas, Paupio rajonas, ŠMC kiemas ir kt. Nuo 2006 m. dėsto Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykloje. 2021 m. Savičiūnuose atidarė Beždžionių muziejų, kuriame eksponuoja surinktų ir savo sukurtų beždžionių kolekciją. Gyvena ir kuria Vilniuje.

Projektą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.