Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   


„Suiten. Kintančių suvokimų erdvės“

Informacija

Nemokamas Nemokamas:
Renginys Renginys:
Paroda
Vyksta Vyksta:
2023 09 07 – 2023 10 08, atidarymas vyks rugsėjo 7 d., ketvirtadenį, 18 val.
Vieta Vieta:
Galerija „Arka“, Aušros Vartų g. 7, Vilnius.

Apie

Mintys tarp eilučių. Tyla tarp garsų. Tuštuma tarp formos. Mistinė ir paslaptinga terpė keičia suvokimo perspektyvą ir atveria erdvę tarp garso ir objekto.

Eksperimentinio pobūdžio paroda remiasi patyriminio meno ir intensyvaus jo suvokimo derme. Garsas čia skleidžiasi kaip laki ir nematoma skulptūrinė medžiaga, paverčiant erdvėje esančius fizinius kūnus, o ir pačią erdvę, netikėtais instrumentais, besiskverbiančiais į žiūrovo patyrimą. Ekspozicija integrali, be riboženklių, dėl ko garsai galerijoje sintezuoja tarpusavyje, o jų persidengimai, priklausomai nuo klausymosi pozicijos ir metodikos, kuria naujas imersinių ir kintančių suvokimų jungtis.

Parodos koncepciją inspiravo japonų gamtininko ir etnologo Minakata Kumagusu (1867-1941) teorija apie suvokimo reikšmių atsiradimą, permąstant, kaip objektų reikšmės skirtingai suprantamos jiems būnant kartu ar atskirai. Suvokimo pokytis turi net lūžio tašką, kuriam Kumagusu suteikė „suiten“ pavadinimą - sankirtos pozicija, keičianti suvokimų perspektyvas.

Parodos iniciatoriai - menininkai Tomoo Nagai ir Renata Valčik - sukūrė įvietinto garsovaizdžio instaliaciją-parodą, kuri sklis galerijos „Arka“ architektūrinėje erdvėje ir leis rastis kitokiai patyriminei aplinkai. Tai neapčiuopiama, bet nujaučiama terpė, susiformuojanti tuo momentu, kai susitinka skambesys ir forma, kūrinys su kitu kūriniu, stebėtojas su stebimu objektu.

Parodos kūrėjai: Tomoo Nagai (JP) - kompozitorius, perkusininkas, kuria muziką filmams, teatrui bei garsus viešosioms erdvėms, taip pat unikalius instrumentus, tiria garso vizualumą (garsovaizdį) ir materijos garsinį rezonansą. Nuo 2005 m. organizuoja bendrus ir solinius koncertus Japonijoje, Indonezijoje, Prancūzijoje, Islandijoje, Brazilijoje, Maroke, Lietuvoje.
Renata Valčik (LT) – scenografė, kostiumų, šviesų dailininkė, tarpdisciplinarinio meno kūrėja. Lietuvos teatro ir muzikos akademijos docentė, vietinių bei tarptautinių parodų bei rezidencijų dalyvė, „Auksinių scenos kryžių“ laureatė.
Saulius Valius (LT) – menininkas, kuratorius, ekspozicijų architektas, VDA garbės profesorius.
Dualhead.lt (LT) – medijų menininkų duetas (Aistė Valiutė ir Daumantas Plechavičius), fotografai, interaktyvių ekspozicijų kūrėjai.
Diana Radavičiūtė (LT) – dailininkė, grafikė.
Rūta Šipalytė (LT) – dailininkė, keramikė.
Dalia Truskaitė ( LT) – su stiklo medžiaga dirbanti šiuolaikinio meno kūrėja, kuratorė.

Parodą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos dailininkų sąjunga.
Paroda yra Vilniaus galerijų savaitgalio dalis. VGS metu numatoma performatyvi ekskursija parodoje su autoriais ir kuratoriais.

Paroda galerijoje „Arka“ veiks iki spalio 8 d.