Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   „Sofijos ir Konstantino meilė“ | Vestuvinių žiedų paroda

Informacija

Nemokamas Nemokamas:
Renginys Renginys:
Paroda
Vieta Vieta:
M. K. Čiurlionio namai Vilniuje, Savičiaus g. 11
Vyksta Vyksta:
2022-09-15 - 2022.11.19 17

Apie

Rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje pristatoma paroda „Sofijos ir Konstantino meilė“, skirta paminėti genijaus 147-ąjį gimtadienį.

Tai Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės niekada iki šiol Vilniuje viešai neeksponuotų vestuvinių žiedų paroda, lydima jų bendros istorijos fragmentų, šeimos išsaugotų artefaktų, nuotraukų, atsiminimų ir parašytų laiškų, kurių ištraukas įgarsino aktoriai Vaiva Kvedaravičiūtė ir Kristupas Biržietis.

Atidaryme dalyvaus:
Sofijos ir Konstantino Čiurlionių anūkė Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė
Čiurlionių proanūkis, pianistas Rokas Zubovas
Parodos kuratorė Livija Krivickaitė
Šia paroda siekiama supažindinti su viena gražiausių Lietuvos meilės istorijų, nenusakoma dviejų sielų draugyste, kuri netikėtai nutrūko, tačiau niekada nesibaigė. „ Žinau, kad nėra tokių kliūčių, kurių nepajėgtume sutriuškinti, ir nėra viršūnių, į kurias užkopti pritrūktų mums drąsos.“ (Iš M. K. Čiurlionio laiško Sofijai 1908 m. lapkričio 26 d., Peterburgas).

Kokybiškai parodos patirčiai reikalingas išmanusis telefonas ir ausinės.

Už retą galimybę eksponuoti žiedus ir kitus eksponatus dėkojame Sofijos Čiurlionienės–Kymantaitės memorialiniam muziejui, Daliai Zubovaitei – Palukaitienei.

Įėjimas laisvas.
Paroda veiks iki lapkričio 19 d.

^^^^^^^^^^^^^^
Darbo laikas:
Antradieniais – penktadieniais 11.00–18.00
Šeštadieniais 13.00–17.00
Pirmadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis – NEDIRBA.