Hey, vilniečiai ir ne tik! Jei nuolat galvoje kirba klausimai „Kas vyksta Vilniuje?“ ar „Kokie Renginiai Vilniuje šiandiena, o gal rytoj?“, tuomet esate būtent ten, kur reikia – šioje svetainėje rasite išsamią informaciją apie Vilniuje ir Vilniaus rajone artimiausiu metu įvyksiančius renginius.   Skambantys Čiurlionio paveikslai | Uris Breneris (Izraelis)

Apie

Renginys įvykęs

Lapkričio 9 d., antradienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namų fortepijono salėje vyks ilgai laukto projekto Čiurlionio dialogai svečio, kompozitoriaus ir pianisto iš Izraelio Urio Brenerio rečitalis „Skambantys Čiurlionio paveikslai“. Breneris pirmą kartą Lietuvoje atliks savo kūrinius įkvėptus M. K. Čiurlionio tapybos darbų, apsilankymo M. K. Čiurlionio muziejuje:

„Čiurlionio paveikslai mane iškart sužavėjo kaip kažkas nepaprastai išradingo ir gilaus, kaip iš lietuvių tautinės tradicijos kylančios laisvos kūrybinės dvasios išraiška persipynusi su išmintimi ir simbolika. Visa tai buvo persmelkta neįtikėtino muzikalumo, o šių kūrinių „skambumas“, dar labiau sustiprino poveikį. Patekau į naują ir žavų ritmų, spalvų ir harmonijų pasaulį, kurįaš tiesiog turėjau įtraukti į muzikinę erdvę. Dar keletą kartų aplankiau M. K. Čiurlionio muziejų, ir kiekvieną kartą ankstesnis efektas tapdavo tik dar stipresnis ir būtent tuo metu aš pradėjau komponuoti muzikinius kūrinius pagal M. K. Čiurlionio paveikslus.“ – Uris Breneris

Koncertas nemokamas.

Įėjimas tik su Galimybių pasu.